Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kuria visą vasarą Juodkrantę puošiančias nendrines skulptūras

Juodkrantėje prasidėjo savaitę truksiantis nendrinių skulptūrų simpoziumas. Lietuvos ir Latvijos menininkų sukurti darbai Gintaro įlanką puoš iki rudens. Tradiciškai skulptūros bus sudegintos per lygiadienio šventę.

Juodkrantėje prasidėjo savaitę truksiantis nendrinių skulptūrų simpoziumas. Lietuvos ir Latvijos menininkų sukurti darbai Gintaro įlanką puoš iki rudens. Tradiciškai skulptūros bus sudegintos per lygiadienio šventę.

Nuo savaitgalio Gintaro įlankoje darbuojasi keturi menininkai iš Vilniaus ir Kauno. Jie laimėjo pirmą kartą Kuršių nerijos nacionalinio parko paskelbtą atvirą konkursą nendrinėms skulptūroms sukurti. Iki tol kūrėjus į Juodkrantę kviesdavo šios idėjos sumanytojas Albertas Danilevičius.

„Mes norėjome, kad turėtų galimybę nauji menininkai, jauni nauji kūrybingi menininkai sudalyvauti šiame projekte ir įgyvendinti savo kūrybines idėjas mūsų Juodkrantės įlankoje“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Turizmo informacijos sk. vedėja Jolita Gedžiuvienė.

Iš aštuonių pateiktų eskizų komisija atrinko keturis, labiausiai patikusius ir atspindėjusius šių metų temą – baltų tautų legendos. Gintaro įlanką papuoš nendrinių skulptūrų ekspozicija -„Smeigtės“, „Begalinis sodas“, „Marių šventyklėlė“. Pastarąją kurianti menininkų šeima sako nenorėjusi kopijuoti mitologinių ženklų ir ieškojusi sąsajų su realybe.

„Tiesiog sukurti tikrą padėtį, kur atsiranda nauja erdvė kaip nuoroda į galimą šventyklėlę, į galimą švyturių uostą“, – sako simpoziumo dalyvis Mantas Maziliauskas.

Smeigtę kurianti menininkė sako savo kūrinį dovanojanti žemei, kuri dosni įvairių gėrybių.

„Smeigtė yra pats pirmasis Baltų kultūroje atsiradęs papuošalas. Jis atsirado tada, kada atsirado audinys ir juo susegdavo audinį“, – sako simpoziumo dalyvė Valda Verikaitė.

Penkių metrų aukščio skulptūrą „Begalinis sodas“ kuriantis Povilas Šorys sako, kad tai tradicinis šiaudinis sodas, kuris baltų pasaulėžiūroje reiškia visatą.

„Man simpoziumas yra pati geriausia laisvalaikio leidimo forma. Tai yra tokia kūryba, kur per visą šitą bendravimą nebelieka tokios sąvokos kaip darbas. Lieka tiktai kūryba“, – sako P. Šorys.
simpoziumo dalyvis

Visą vasarą Gintaro įlanką puošiančios nendrinės skulptūros bus sudegintos rugsėjo 23-iąją per teatralizuotą rudens lygiadienio šventę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi