Kultūra

2015.09.08 13:45

Kanų kino festivalis baigėsi: „Auksinė palmės šakelė“ liko Prancūzijoje

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kanuose baigėsi 68 kino festivalis, išdalyti apdovanojimai. „Auksinė palmės šakelė“ liko Prancūzijoje – ją pelnė prancūzų kino kūrėjas Jacques`as Audiard`as.

Kanuose baigėsi 68 kino festivalis, išdalyti apdovanojimai. „Auksinė palmės šakelė“ liko Prancūzijoje – ją pelnė prancūzų kino kūrėjas Jacques`as Audiard`as.

Šiemetinio Kanų kino festivalio žiūri vadovaujantys kino kūrėjai broliai Joelis ir Ethanas Coenai „Auksinės palmės šakelės“ laureatu paskelbė prancūzų kino režisierių J. Audiard`ą. Prizas jam skirtas už socialinę dramą „Dheepan“. Prieš keletą metų Kanų festivalyje jis pelnė Didįjį prizą už filmą „Pranašas“. Atsiimdamas prizą režisierius juokavo, kad šiemet jam pasisekė, nes filmo nesukūrė dviejų auksinių palmės šakelių laimėtojas Michaelis Hanekė, todėl prizas atiteko jam.

„Ačiū, esu sujaudintas. Gauti apdovanojimą iš brolių J. Ir E. Coenų rankų – tai yra tikrai kažkas išskirtinio. Galbūt čia dar galėtų būti ir broliai J. ir L. Dardenai, bet man ir tai yra įvykis, jaučiuosi dėkingas“, – sakė režisierius J. Audiard`as.

Kanų Didysis prizas, taip pat ir tarptautinės kino kritikų federacijos prizas atiteko Laszlo Nemes`ui, 38 m. vengrų režisieriui, už filmą „Sauliaus sūnus“, pasakojantį apie holokaustą. Iki šiol Vengrijos kino režisieriaus Bela Tarro asistentu dirbusiam režisieriui tai – pirmasis darbas. Geriausios aktorės apdovanojimas padalytas dviem aktorėms – Rooney Marai ir prancūzei Emmanuelle Bercot.

Prizas už geriausio vyro vaidmenį atiteko prancūzų aktoriui Vincentui Lindonui už filmą „Rinkos dėsnis“. Lydimas ovacijų jis pakilo į sceną ir pirmiausia padėkojo kiekvienam žiuri nariui.

 „Turi svajoti, turi nesustoti tikėti svajonėmis ir siekti jų. Tai pirmas kartas mano gyvenime, kai gaunu apdovanojimą“, – sakė V. Lindonas.

Geriausiu režisieriumi paskelbtas Taivano kūrėjas Hou Hsiao-Hsieno už filmą „Žudikė“. 

Garbės Auksinę palmės šakelę pelnė 86 metų prancūzų režisierė Agnes Varda.  Per savo ilgą karjerą  nė sykio negavusi Kanų kino festivalio apdovanojimo režisierė šįkart apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus.