Kultūra

2015.05.24 21:56

Kauno miesto muziejuje karikatūromis laužomi mitai iš teisės pajuokti teisingumą

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.05.24 21:56

Kauno miesto muziejuje atidaryta profesionalių karikatūrininkų ir nuteistųjų darbų paroda laužo mitus esą apie teisę bei teisingumą juokauti. Pasak pačių teisininkų, pajuokauti jie mėgsta, tik štai jų humorą ne visi supranta.

Kauno miesto muziejuje atidaryta profesionalių karikatūrininkų ir nuteistųjų darbų paroda laužo mitus esą apie teisę bei teisingumą juokauti. Pasak pačių teisininkų, pajuokauti jie mėgsta, tik štai jų humorą ne visi supranta.

„Geriau jau juokauti teisingumo tema negu atsakinėti į teisėjo klausimus“, – sako vienas iš parodos „Stot. Humoras eina“ laureatų, karikatūrininkas Edmundas Unguraitis. Jis ir kolegos tikina, kad piešti karikatūras teisės ir teisingumo tema visai nesunku.

„Karikatūroje belikęs skeletas - vis laukė teisingumo, laukė sprendimų ir liko tik skeletas, – vieną savo karikatūrų apibūna menininkas. – Visi piešiniai –linkintys gero, kad ir teisingume vis būtų gerai, ir visiems kitiems - nebūtų nusikaltėlių, nusikaltimų.“

Anot kito karikatūristo Vladimiro Beresniovo, pasirinkta tema yra rimta, bet apie ją galima piešti ir linksmai.

Kauno apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis teigia – teisininkai mėgsta pajuokauti, tik jų juokus ne visi supranta, bet juokauti teisėsaugos tema esą reikia tinkamu laiku.

„Kartais būna ir tokių kuriozinių situacijų mūsų darbe: pasitaiko, kad kreipiasi į mus ir Napoleonas Bonapartas ir Puolenis Prapuolenis. Kažkiek humoro galima įžvelgti ir mūsų darbe“, – svarsto M. Šimonis.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis tvirtina, jog kol kas juokauti teisės tema Lietuvoje - neįprasta, todėl paroda siekiama parodyti, kad teisininkai supranta šmaikštų humorą ir už jį negrasina civilinėmis bei baudžiamosiomis bylomis.

„Problemos, kurios atspindimos karikatūrose, egzistuoja gyvenime. Galbūt jos hiperboziuotos, per daug užaštrintos, bet tai atkreipia dėmesį“, – tikina J. Bernatonis.

Parodoje ekspoanuojami ne tik geriausių Lietuvos karikatūrininkų, bet ir nuteistųjų darbai. Kauno miesto muziejuje parodą galima apžiūrėti visą gegužę, vėliau ją planuojama vežti į kitus miestus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.