Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Cate Blanchett lesbietiškos meilės istorija Kanuose pelnė „Queer Palm“

Lesbietiškos meilės istorija, kurioje vaidina Cate Blanchett, šeštadienį Kanų kino festivalio užkulisiuose pelnė „Queer Palm“.

Lesbietiškos meilės istorija, kurioje vaidina Cate Blanchett, šeštadienį Kanų kino festivalio užkulisiuose pelnė „Queer Palm“.

Šis neoficialus apdovanojimas buvo skirtas režisieriaus Toddo Hayneso filmui „Kerol“ („Carol“), kuriame C. Blanchett vaidina turtingą 6-ojo dešimtmečio namų šeimininkę, įsimylėjusią vieną pradedančią fotografę, įkūnytą Rooney Maros. Tais laikais, kai vysta filmo veiksmas, homoseksualumas buvo laikomas nusikaltimu.

Kritikai festivalyje negailėjo liaupsių dėl šios elegantiškos juostos. Ji laikoma vienu pagrindinių pretendentų į „Auksinę palmės šakelę“, kuri bus įteikta sekmadienį, ir jau minima kaip galimas pretendentas į „Oskarus“.

„Tai – daugiau nei vien paprastas filmas. Tai – istorinis momentas, pirmas kartas, kai meilės tarp dviejų moterų istorija traktuojama su pagarba ir svarba, kurias suteikiame visiems kitiems kino romanams“, – sakė „Queer Palm“ skyrusios vertinimo komisijos pirmininkė amerikiečių aktorė ir režisierė Desiree Akhavan.

Šio apdovanojimo paskyrimas sutapo su geromis naujienomis gėjų teisių gynėjams Airijoje, kur rinkėjai per referendumą pritarė konstitucijos pataisai dėl tos pačios lyties asmenų santuokų, taip pat su „Eurovizijos“ konkursu, kuris šiemet buvo surengtas Austrijoje – po pernai pasiektos transvestito Conchitos Wurst pergalės.

„Queer Palm“ vertinimo komisija taip pat atskirai paminėjo „Omarą“ („The Lobster“) – ekscentrišką pasakojimą apie meilužius, kurie gali būti paversti gyvūnais, jeigu nesugebės susirasti partnerio.

Nors toje juostoje, kurioje vaidina Colinas Farrellas ir Rachel Weisz, nėra aiškių homoseksualumo temų, vertinimo komisija sakė, kad joje „išjuokiamos absurdiškos socialinės normos ir papročiai, susiję su lytiniais santykiais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi