Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kanams rengiantis įteikti „Auksinę palmės šakelę“, akys krypsta į brolius Coenus

Ką galvoja amerikiečiai broliai scenaristai ir režisieriai Joelis ir Ethanas Coenai, yra klausimas, jau seniai kankinantis kino žiūrovus. Dabar broliai kankina ir Kanų kino festivalį.

Ką galvoja amerikiečiai broliai scenaristai ir režisieriai Joelis ir Ethanas Coenai, yra klausimas, jau seniai kankinantis kino žiūrovus. Dabar broliai kankina ir Kanų kino festivalį.

Sekmadienį vakare 68-asis Kanų festivalis baigsis apdovanojimų įteikimo ceremonija, kurios metu prestižinė „Auksinė palmės šakelė“ bus skirta vienam iš 19 konkursinės programos filmų.

Sprendimą priims vertinimo komisija, šiais metais vadovaujama brolių Coenų, kurie patys 1991 metais laimėjo „Auksinę palmės šakelę“ už filmą „Bartonas Finkas“ („Barton Fink“), o prieš dvejus metus – antrąjį pagal svarbą Kanų apdovanojimą, Didįjį prizą, už juostą „Groja Liuinas Deivisas“ („Inside Llewyn Davis“).

Tarp pagrindinių pretendentų į aukščiausią Kanų apdovanojimą šiemet yra Holokausto siaubą vaizduojanti drama „Saulo sūnus“ („Saul fia“), sukurta pradedančio vengrų režsieriaus Laszlo Nemeso; italo Paolo Sorrentino anglų kalba pastatyta ironiška meditacija apie senėjimą „Jaunystė“ („Youth“); Taivano kūrėjo Hou Hsiao-Hsieno prašmatniai nufilmuota kovos menų drama „Žudikė“ („Nie yinniang“) ir režisieriaus Toddo Hayneso šeštajame dešimtmetyje besirutuliojanti įtaigi lesbiečių meilės istorija „Kerol“ („Carol“).

Pats šis apdovanojimas – auksinė palmės šakelė, kurios dizainą praėjusiais metais perkūrė „Chopard“, – yra pagamintas rankomis iš 18 karatų „Fairmined“ standarto aukso ir pritaisytas prie unikaliu būdu išpjauto krištolo.

Šiemetiniame festivalyje jis buvo pagerbtas filmu „Auksinės palmės šakelės legenda“ („La Légende de la Palme d’or“), kurį režisavo Alexis Veller ir kuriame kalbinami tokie laureatai kaip Quentinas Tarantino, Martinas Scorsese ir Jane Campion.

Šeštadienį drama „Avinai“ („Hrútar“), kurios veiksmas vyksta tarp ūkininkų ir jų avių atokiame Islandijos slėnyje, laimėjo Kanų festivalio konkursą „Un Certain Regard“ („Ypatingas žvilgsnis“). Vertinimo komisijos pirmininkė Isabella Rossellini sakė, kad šis Grimuro Hakonarsono filmas buvo pagerbtas už „nepaneigiamo ryšio, kuris sieja visus žmones su gyvūnais, traktavimą meistrišku, tragikomišku būdu“.

Antrasis pagal svarbą festivalio Žiuri apdovanojimas atiteko kroatų režisieriui Daliborui Mataničiui už „Aukštąja saulę“ („Zvizdan“), kurioje nagrinėjamos meilės ir etninės neapykantos Balkanuose temos.

Konkurse „Un Certain Regard“ varžosi nauji režisieriai ir labiau neįprasti filmai nei konkurse dėl „Auksinės palmės šakelės“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi