Kultūra

2015.09.08 13:45

Bardų festivalyje Šalčininkuose susitiks įvairių kartų atlikėjai

LRT.lt2015.09.08 13:45

Gegužės 30 d. Šalčininkų miesto parke vyks Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“.

Gegužės 30 d. Šalčininkų miesto parke vyks Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“.

Trečius metus rengiamame festivalyje susitiks dainuojantys moksleiviai iš Vilnijos krašto, jaunieji bardai bei gerai scenos skonį žinantys atlikėjai iš Lietuvos bei užsienio, rašoma festivalio organizatoriaus VšĮ BARDAI LT pranešime.

Šis festivalis – tai vienintelis tokio pobūdžio gyvosios muzikos festivalis Vilnijos krašte. Pasak šio festivalio meno vadovo, aktoriaus ir bardo Gedimino Storpirščio, čia susitinka skirtingos kartos, skirtingos kalbos, skirtingi nors ir giminingi muzikos žanrai. Pasak jo, labai svarbu išlaikyti festivalį šiame krašte, kadangi jis jungia įvairių kultūrų žmones.

Festivalyje pasirodys svečiai iš trijų valstybių. Adam Andryszczyk iš Lenkijos, yra aktyvus dainuojamosios poezijos žanro propaguotojas šioje valstybėje. Atlieka savo kūrybos dainas, be to yra ir rašytojas. Už nuopelnus Lenkijos kultūrai apdovanotas garbingais Lenkijos Respublikos apdovanojimais.

Svečių iš Baltarusijos Michailo Celkovik ir grupės „Lombard“ kūriniai – tarsi be rėmų, čia nėra konkrečios stilistikos, rašoma pranešime. Jų dainos – it skirtingi daiktai, kiekvienas jų pasakojantis savo istoriją, čia pat, koncerte virstančią realiu įvykiu lombardo gyvenime.

Bene labiausiai Lietuvoje žinomas Denisas McLaughlin‘as – atlikėjas iš Šiaurės Arijos. Jo kūryba kupina airiško folkloro, išmoningai apipinto paties Deniso muzikinėmis improvizacijomis. Svečias yra koncertavęs dainuojamosios poezijos festivaliuose „Purpurinis vakaras“, „Tai – aš“, surengęs ne vieną savo autorinį koncertą įvairiuose Lietuvos miestuose.

Gyvosios muzikos festivalyje „Iš širdies į širdį“ taip pat pasirodys Šarūnas Mačiulis su grupe „Poliarizuoti stiklai“, grupė „Arbata“, Liuba Nazarenko, Gediminas Storpirštis, Aleksandras Makejevas, Žilvinas Ališauskas, Artūras Dubaka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt