Kultūra

2015.09.08 13:45

Kompozitorius G. Kuprevičius: „Apie žinomus dalykus siekiu kalbėti kitu kampu“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Didelio pasisekimo sulaukęs garsaus kompozitoriaus, KTU profesoriaus emerito Giedriaus Kuprevičiaus šešių paskaitų ciklas „Menas ir technologijos“ baigėsi gegužę, tačiau sugrįš rudenį.

Didelio pasisekimo sulaukęs garsaus kompozitoriaus, Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriaus emerito Giedriaus Kuprevičiaus šešių paskaitų ciklas „Menas ir technologijos“ baigėsi gegužę, tačiau sugrįš rudenį.

Gegužės 7 d. prof. Giedrius Kuprevičius KTU baigė skaityti pusę metų trukusį paskaitų ciklą „Menas ir technologijos“, skelbiama KTU pranešime spaudai. Ciklo paskaitose buvo siekiama atrasti glaudesnį ryšį tarp mokslo ir menų, o pastaruosius suartinti su naujosiomis technologijomis. Jei KTU priims sprendimą pratęsti ciklą, G. Kuprevičius grįš dėstyti rudens semestrą.

„Visada norėjau universitete universaliu būdu sujungti įvairias kryptis – mokslą, meną, tyrimus, kūrybinę veiklą“, – teigė maestro. Jis prisipažino, kad paskaitose tikėjosi sulaukti daugiau studentų. Žmones į auditoriją, jo nuomone, labiausiai traukė pastangos į meno ir technologijų santykį pažiūrėti nauju kampu. „Siekiu apie žinomus dalykus kalbėti kitu kampu, o nežinomus atskleisti taip, kaip juos tuo metu suprantu“, – sakė kompozitorius.

Numatomo antrojo paskaitų ciklo sezono tema – „Techniškasis romantizmas“. Jis pasiūlys neįprastą požiūrį į Frederico Chopino, George Sand ir Charleso Darwino epochą. Pirmojo sezono paskaitų įrašus galima rasti ktu.edu tinklapyje ir „Youtube“ svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.