Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniaus centre bus atidengta skulptūra J. Lennonui

BNS2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Vilniuje bus atidengta skulptūra legendiniam britų grupės „The Beatles“ muzikantui ir dainininkui Johnui Lennonui.

Ketvirtadienį Vilniuje bus atidengta skulptūra legendiniam britų grupės „The Beatles“ muzikantui ir dainininkui Johnui Lennonui.

Kaip BNS sakė idėjos iniciatorius, fotomenininkas Saulius Paukštys, bronzinė J. Lennono skulptūra bus daugiau nei dviejų metrų aukščio, ji bus atidengta naujų daugiabučių kvartale sostinės centre, Mindaugo gatvėje.

„Tai bus modernus klasikinis biustas – bronzinis veidas ant akmeninio postamento. Autorius – skulptorius Jonas Gencevičius“, – BNS sakė S. Paukštys.

Idėja pradėta įgyvendinti 2013 metų viduryje. Anot S. Paukščio, skulptūros kūrimas ir pastatymas kainavo apie 10 tūkst. eurų, didžiąją dalį skyrė „Oslo namų“ kvartalo vystytojai, kiti verslininkai. Visi jie bus įrašyti ant skulptūros. Tuo metu Vilniaus valdžia pinigų neskyrė, tačiau, anot menininko, prisidėjo tuo, kad „netrukdė to daryti“, t. y. davė leidimą skulptūros statyboms.

S. Paukščio iniciatyva prieš 20 metų sostinės centre pastatytas skulptoriaus Konstantino Bogdano sukurtas biustas kitam žymiam muzikantui ir kūrėjui, amerikiečiui Frankui Zappai.

Jis pripažįsta, kad visuomenei kyla klausimų, kuo F. Zappa ar „The Beatles“ atstovas nusipelnę Vilniui.

„Nei Zappa, nei Lenonas, aišku, nebuvo Vilniuje. Bet tiek Lenonas, tiek Zappa yra tiesiogiai susiję su net kelių kartų kūrybinės sampratos, su kultūrinio vystymosi eiga, nes tiek turbūt tarybiniais laikais, tiek ir dabar šių muzikantų kūryba daro didelį poveikį visiems daugiau ar mažiau intelektualiems žmonėms“, – savo idėją pagrindė S. Paukštys.

Anot jo, Vilniaus turizmo ir informacijos centras informavo, kad F. Zappos paminklas kartu su Genocido aukų muziejumi yra vienas lankomiausių turistinių objektų Vilniuje.

„Manau, kad J. Lennono skulptūra taip pat bus pakankamai populiari“, – sakė menininkas.

Muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas J. Lennonas mirė 1980 m. gruodį, sulaukęs metų – jis buvo nužudytas prie savo namų Niujorke. „The Beatles“ iki šiol išlieka viena komerciškai sėkmingiausių muzikos grupių populiariosios ir roko muzikos istorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.