Kultūra

2015.09.08 13:45

Festivalio „Bliuzo naktys 2015“ atlikėjų sąrašas ilgėja

LRT.lt2015.09.08 13:45

Ilgaamžio festivalio „Bliuzo naktys 2015“ grupių ir atlikėjų sąrašas ilgėja. Organizatoriai neabejoja, kad intriguojantys nauji vardai ir jų savita spalva (jau vien ką reiškia „Rožinis dramblys“) liepos 4–5 dienomis bliuzo scenai Varniuose suteiks dar daugiau polėkio, veiksmo ir išskirtinio charakterio.

Ilgaamžio festivalio „Bliuzo naktys 2015“ grupių ir atlikėjų sąrašas ilgėja. Organizatoriai neabejoja, kad intriguojantys nauji vardai ir jų savita spalva (jau vien ką reiškia „Rožinis dramblys“) liepos 4–5 dienomis bliuzo scenai Varniuose suteiks dar daugiau polėkio, veiksmo ir išskirtinio charakterio.

Vieni įdomiausių festivalio svečių – Latvijos scenos atradimas „The Pink Elephant“, psichodelinio roko grupė iš Rygos, kurios muzika praturtinta džiazo ir bliuzo elementais, svajingomis gitaromis ir banguojančiais vokalais. 2013-ųjų vasarą susiformavusi kompanija „The Pink Elephant“ daug dėmesio skiria vizualiniams sprendimams, o šiuo metu grupės nariai repetuoja su choreografu, kurdami muziką, tinkamą šokio performansui, skelbiama pranešime spaudai.

Jaunajai Lietuvos bliuzo scenai festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ atstovaus grupė „Sakai“, kurios nariai yra groję kolektyvuose „Ai Šeip Bičiukai“, „Candee Train“, „Garbanotas Bosistas“.

„Esame grupelė muziką gerbiančių muzikantų. Kiekvienas esame grojęs skirtinguose ansambliuose, bet galų gale likimas mus suvedė savo idėjomis dalintis kartu. Grojame melodingą bliuzo, roko ir džiazo muzikos mišinį. Festivalyje „Bliuzo naktys“ esame patyrę be galo daug gerų įspūdžių. Laikome garbe galimybę ir vėl užlipti ant didžiosios bliuzų scenos!“ – tvirtina „Sakai“ atstovai.

Į festivalį „Bliuzo naktys“ sugrįžta ir 2012-aisiais čia debiutavę vilniečiai „Movo“. Grupė, originaliai pinanti šiuolaikinio roko ir septintojo dešimtmečio hipių muzikos skambesius, pasipildė naujais nariais, o šių metų festivalyje pristatys ir naują programą.

Dar du talentingi jauni atlikėjai – Artūras Dubaka ir Justė Kazakevičiūtė – į festivalio dalyvių gretas pateko dėl festivalio bendradarbiavimo su „Vytauto Kernagio fondu“. „Kadaise Kernagis pats buvo pirmųjų „Bliuzo naktų“ vedėjas. Tai šiemet prisiminėme, besiruošdami vienai parodai. Tuomet susisiekėme su jo vardo fondu ir sutarėme, kad galime pradėti tarpusavio bendradarbiavimą“, – kalbėjo „Bliuzo naktų“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

„Mūsų fondas savo plačiame veiklų spektre taip pat rūpinasi ir jaunais atlikėjais, padedame jiems surasti savo klausytoją. Kūrybingi žmonės, turintys klausą ir mokantys dainuoti, šiemet pasirodys legendinėse „Bliuzo naktyse“, tai bus A. Dubaka ir J. Kazakevičiūtė“, – kalbėjo fondui vadovaujantis Vytautas Kernagis jaunesnysis.

Šią vasarą festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ taip pat pasirodys patrakėliai suomiai „Steve`N`Seagulls“, svečiai iš Valstijų „Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers“, egzotiškoji nigerietė Justina Lee Brown su „Latvian Blues Band“, talentingas vokietis Jesperas Munkas, „R`n`R Band Keksi & Orchestra“ iš Latvijos,  o taip pat lietuviai – „Arina & Veto Bank“, „Garbanotas Bosistas“, „Baltasis Kiras“, „Mood Sellers Band“. Festivalyje gros ugniaplaukis amerikietis Keeganas McInroe`us, ruošiantis programą su mūsiškiu Aleksandru Belkinu, taip pat – Šarūnas Petrutis, „The Road Band“ ir kiti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.