Naujienų srautas

Kultūra2019.04.11 21:49

Vladimiras Prudnikovas 70-ąjį gimtadienį švenčia scenoje

Vienam žymiausių Lietuvos bosų, Muzikos ir teatro akademijos profesoriui Vladimirui Prudnikovui – 70. Kauno valstybinėje filharmonijoje ketvirtadienio vakarą skambėjo jubiliejinis maestro koncertas.

Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Gintaro Rinkevičiaus, jubiliejų švenčiantis maestro V. Prudnikovas atliko žymiausias operų arijas.

Koncerte dainavo ir solisto duktė Ieva Prudnikovaitė. Ji sako dainuoti su tėvu šią dieną nebuvo lengva.

„Apskritai kalbant, visada yra žymiai didesnė atsakomybė, kaip koncertuoti savo gimtinėje, bet prie savo brangiausių žmonių yra labai labai didelė atsakomybė, bet kai yra toksai gražus jubiliejus tokio didelio žmogaus, kartu būti yra labai labai didelis džiaugsmas“, – kalbėjo I. Prudnikovaitė.

Surengti jubiliejinių koncertų pasiūlė maestro Gintaras Rinkevičius. 

„Jis – labai išsilavinęs muzikantas ir labai geras dainininkas,  ai man tikrai labai lengva su juo scenoje, bet būna juk įvairių muzikų. Muzika nėra paprastas menas, bet būti scenoje su V. Prudnikovu yra didžiulė laimė“, – teigė dirigentas G. Rinkevičius.

V. Prudnikovo kūrybinėje biografijoje – apie 80 pagrindinių operos vaidmenų, ryškiausi – Mefistofelis Charles`o Gounod „Fauste“, Karalius Pilypas Giuseppe Verdi operoje „Don Karlas“, Borisas Godunovas Modesto Musorgskio to paties pavadinimo operoje. Būtent pastarasis vaidmuo atlikėjui atnešė pripažinimą, šiuo vaidmeniu solistas pasirodė Sankt Peterburgo, Niujorko, Paryžiaus operos teatruose.

„Nežinau, bet ji kažkaip manyje ir tas vaidmuo. Teko dalyvauti labai daugelyje pastatymų įvairiausių, yra versijų įvairiausių šios operos. Jaučiuosi laimingas, kad prisiliečiau prie daugybės įvairiausių kompozitorių kūrinių ir teko su labai gerais orkestrais, trupėmis dalyvauti gastrolėse“, – pasakojo V. Prudnikovas.

V. Prudnikovas muzikuoti pradėjo berniukų chore „Ąžuoliukas“. Vėliau, baigęs tuometę konservatoriją, dainavo Nacionaliniame operos ir baleto teatre, 1981 metais tapo Mari`os Callas konkurso Atėnuose laureatu. 1996 m. dainininkas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, dar po metų jam įteikta nacionalinė premija.

Jubiliejinį koncertą maestro drauge su kitais solistais surengs ir pentadienį – Vilniaus kongresų rūmuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi