Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniečius trečią kartą stebino keisčiausi dviračiai ir dviratininkai

 „Who did that to my bike“ arba „Kas tai padarė mano dviračiui“ – meninės ir technologinės kūrybos dviračių festivalis. Per jį vyko ir netradicinių dviračių paradas, subūręs originaliausius dviračių kultūros atstovus.

 „Who did that to my bike“ arba „Kas tai padarė mano dviračiui“ – meninės ir technologinės kūrybos dviračių festivalis. Per jį vyko ir netradicinių dviračių paradas, subūręs originaliausius dviračių kultūros atstovus.

„Tai yra dviračių kultūros festivalis, kuris iš pradžių prasidėjo kaip meninių dviračių paradas. Šiemet prie mūsų prisijungė kitos dviračių bendruomenės, tokios kaip dviračių polo. Organizuosime dviračių sprinto varžybas, žiūrėsime filmus apie dviračius“, – sakė festivalio organizatorius Giedrius Kavaliauskas.

 „Who did that to my bike“ paradas. Organizatorių archyvo nuotr.

 Visi parade dalyvavę dviratininkai savo dviračius sukonstravo ir papuošė patys. Festivalio organizatoriai sako, kad dalyviams nebuvo skirta jokių temų ar užduočių–jie galėjo išlaisvinti vaizduotę, įgyvendinti pačius keisčiausius sumanymus. Taip paprasti dviračiai virto laivais, muzikos instrumentais, abstrakčiais meno kūriniais. Parado tikslas buvo ne tik pademonstruoti dviračius, bet ir paskatinti visuomenę atkreipti dėmesį į ekologiją, miestų planavimą.

„Gimė dviratis lygiai prieš savaitę iš nereikalingų vandentiekio vamzdžių ir metalo laužo supirktuvėje rasto dviračio dalies. Tokia veikla noriu praplėsti akiratį. Nes dabar miestai yra projektuojami „koviniams“, kalniniams dviračiams su amortizatoriais, nes turbūt nerasi 100 metrų atstumo be bortelio, duobės ar stulpo. Tad norėjau parodyti, kad dviračių būna įvairių“, – sakė festivalio dalyvis Justas Ingelevičius.

Parade dėmesį traukė ne tik dviračiai. Jų savininkai buvo pasipuošę netradiciniais kostiumais. Didžioji dalis dalyvių – steampunk, fantastikos žanro, kultūros atstovai. Jie pasipuošė skrybėlėmis, švarkais, senovinėmis aprangos detalėmis. Parado metu buvo pristatytas ir meninis dviračių orkestras.

„Čia yra žmonės, kuriems patinka tai daryti. Vieniems patinka toks stilius steampunk, kiti dalyvauja meninių dviračių orkestro projekte. Dar turime tokį projektą, kuris vadinasi kakofoninių dviračių orkestras. Dviračiai yra papuošiami kaip instrumentai, į juos įdiegiamos kolonėlės ir kiekvienas dviratis groja savo garsą, išeina gana smagi kakofonija“, – pasakojo G. Kavaliauskas.

 Dviračių paradas vyko Vilniaus senamiestyje. Dalyviai keliavo po skirtingas vietas, vis stabtelėdami pasirodyti miestiečiams. Festivalis „Who did that to my bike“ vyko trečią kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi