Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Joniškyje dailininkai siekia ant drobės perkelti žydinčius vyšnių sodus

Joniškyje vyksta antrasis dailininkų pleneras „Vyšnios žydėjimas“. Dalį nutapytų paveikslų dailininkai padovanos Žemės ūkio mokyklai.

Joniškyje vyksta antrasis dailininkų pleneras „Vyšnios žydėjimas“. Dalį nutapytų paveikslų dailininkai padovanos Žemės ūkio mokyklai.

Dešimt Lietuvos dailininkų įsikūrė Joniškio Žemės ūkio mokykloje. Iš ryto jie vyksta į baltus lyg sniegas vyšnių sodus, vakarop įspūdžiai virsta paveikslais.

Menininkai džiaugiasi galimybe per patį vyšnių žydėjimą apsilankyti žagarvyšnių mieste Žagarėje, kitose istorinėse Žiemgalos vietose.

„Vyšnios yra toks laikinas dalykas. Tas trapumas tiesiog atitinka žmogaus gyvenimą – laikina, žavinga ir prasminga“, – teigia dailininkė Gražina Vitartaitė.

„Kadangi vyšnių žydėjimas yra trumpalaikis procesas, norisi tapyti greitai ir pagauti akimirką. Tapydama akcentuoju ekspresiją ir atvaizduoju tą įspūdį, kad darbas būtų šviežias ir dvelktų pavasariu“, – sako dailininkė Rebeka Bruder.

Kiekvienas dailininkas sako tapysiantis ne po vieną paveikslą, gal net po dešimt. Dalį dovanos mokyklai papuošti, o su dalininkų darbais joniškiečiai galės susipažinti penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi