Kultūra

2015.09.08 13:45

„Operos dienų“ metu lankytojai kviečiami užuosti, kuo kvepia scena ir užkulisiai

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kuo kvepia teatro scena, butaforijos kambarys ar drabužinė? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Europos operos dienų proga kviečia įkvėpti teatro aromato ir šeštadienį rengia neįprastą kvapų parodą.

Kuo kvepia teatro scena, butaforijos kambarys ar drabužinė? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Europos operos dienų proga kviečia įkvėpti teatro aromato ir šeštadienį rengia neįprastą kvapų parodą.

Vilniuje, prie paminklo solistui Kiprui Petrauskui, šeštadienį, 11-tą valandą vilniečiai kviečiami į pusryčius kartu su Nacionalinio operos ir baleto teatro solistais. Europos „Operos dieną“ tokie pusryčiai jau yra tapę tradicija.

Tačiau teatras pirmą kartą atvers duris neįprastai parodai. Kūrybinė grupė ieškojo, kuo kvepia teatras, ir kaip tai parodyti svečiui. Pavyzdžiui, solistė Regina Šilinskaitė rytoj atkurs scenos kvapą.

„Ji kuria būtent scenos kvapą, pasirinko vieną erdvę ir sakė, kad tai labai sudėtinga užduotis. Nes toje kvapų paletėje yra ne tik tie materialieji kvapai, kaip, pavyzdžiui, talko kvapas, medžio kvapas, bet egzistuoja ir sunkiai materialiąja prasme apibrėžiami kvapai, kaip, pavyzdžiui, jaudulio kvapas, baimės kvapas“, – kalbėjo Nacionalinio operos ir baleto teatro gen. direktoriaus pavaduotoja Laima Vilimienė.

Šeštadienį, gegužės 9-ąją, 13-tą valandą neįprastą parodą bus galima apžiūrėti nemokamai. „Operos dienos“ proga Kamerinėje salėje bus rengiamas ir koncertas – jaunieji profesionalai, teatro operos stažuotojų programos dalyviai, taip pat šokėjai bei vaikų choras koncertuos parodos lankytojams.

„Idėja tokia, kad tą dieną kuo plačiau atvertume teatro duris ir prisistatytume visuomenėje įvairiais rakursais. Spektakliai yra tradicinis būdas prisistatyti, ar ne? Tad „Operos dienų“ metu mes kviečiame tarsi pažvelgti pro rakto skylutę ir pažiūrėti, kur jis gyvena tas operos menas, kaip jis gyvena, ir kokie yra jo užkulisiai“, – sakė L. Vilimienė.

 Sekmadienį Operos ir baleto teatre bus galima apžiūrėti teatro užkulisius. Gali būti, kad lankytojams pirmiesiems pasiseks išvysti artėjančios premjeros, operos „Fidelijus“ repeticiją. Tiesa, į ekskursiją reikia registruotis iš anksto, nes teatralai nuogąstauja, kad nesutalpins visų norinčiųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.