Kultūra

2019.04.10 22:00

Rusų dramos teatro scenoje – spektaklis vaikams apie nevaikiškus dalykus

Margarita Alper2019.04.10 22:00

Amerikiečių rašytojos Kate diCamillo istorija „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ atgims Lietuvos rusų dramos teatro scenoje. Režisierė sako, kad tai – spektaklis vaikams, tačiau jo temos – nevaikiškos.

Amerikiečių rašytojos Kate diCamillo prieš 13 metų parašyta knyga „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ Jungtinėse Valstijose įtraukta į 100 geriausių visų laikų knygų vaikams sąrašą. Ji ne kartą statyta ir teatro scenoje, šįkart – Lietuvos rusų dramos teatre spektaklį stato režisierė iš Rusijos Juliana Laikova, prieš 4 metus šiame teatre sukūrusi spektaklį „Oskaras ir ponia Rožė“. Ji sakė, kad šįkart  stato spektaklį vaikams, pasakojantį apie nevaikiškus dalykus – mokėjimą susitaikyti su mirtimi, išgyventi netekties jausmą.  

„Istorija liūdna, bet mes nedarome tragedijos, ir kažko nutylėti neišeina. Tikiuosi, kad žiūrovai neišeis tik su skausmu ir ašaromis, nes tai – nuostabi istorija apie tai, kad žmogus turi išmokti mylėti. Tuo ji liūdna, tuo ir gera“, – sakė J. Laikova.

Spektaklio pagrindinis personažas, kurį vaidina aktorius Valentinas Novopolskis, triušis Edvardas, sukurtas geriausio pasaulyje lėlių meistro, ilgą laiką mylėjo tik save ir visai nesirūpino jį globojančios mergaitės jausmais. Kai triušis atskiriamas nuo jį mylinčios mergaitės, jis leidžiasi į kelionę, per kurią jis išmoksta mylėti ne tik save.

„Kai perskaičiau, man buvo įdomu, kaip pavyks padaryti inscenizaciją. Ten nėra dramaturgijos, po vieną skyrių skaitai, ir tobula, o čia turi būti dinamika. Žiūrėsim ar pavyko“, – kalbėjo V. Novopolskis.

Panorama

Režisierė sakė, kad svarbiausia jai buvo sugalvoti sprendimą, koks spektaklyje bus pagrindinis jo personažas. Kituose spektakliuose pagal šią knygą, kuriuos yra mačiusi, triušis buvo lėlė ir atskiras personažas, pasakojantis istoriją, arba aktorius, vaidinantis triušį, o ji sako sugalvojusi, kad jos spektaklyje triušio lėlė būtų viename aktoriuje. 

„Teatras yra sprendimų vieta, taigi nusprendėme sujungti ir lėlę, ir personažą į vieną. Mums išėjo džiuginantis rezultatas, o aktoriui – sunkus, bet ir įdomus darbas. Tu nevaidini kūnu, tik veidu, o visi kiti su tavimi žaidžia kaip su lėle“, – pasakojo J. Laikova.

„Mes mėgstam kitam atsakomybę perleisti. Aš dar norėjau, kad ir teksto nebūtų,    kad būtų autoriaus tekstas paliktas. Kol kas man nepavyko nugalėti režisierės“, – sakė V. Novopolskis.

„Triušio Edvardo“ premjera Lietuvos rusų dramos teatre šį sekmadienį, spektaklis bus vaidinamas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.