Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Parodoje – keli šimtai A. Krištopaičio darbų

Kauno paveikslų galerijoje atidaryta dailininko Adolio Krištopaičio paroda „Pa(si)matymai“. Ji skirta 90-osioms menininko gimimo metinėms. Ekspozicijoje – keli šimtai įvairiais laikotarpiais kurtų A. Krištopaičio darbų.

Kauno paveikslų galerijoje atidaryta dailininko Adolio Krištopaičio paroda „Pa(si)matymai“. Ji skirta 90-osioms menininko gimimo metinėms. Ekspozicijoje – keli šimtai įvairiais laikotarpiais kurtų A. Krištopaičio darbų.

Dailininkas A. Krištopaitis laikomas vienu iš intelektualiausių ir originaliausių Kauno „tyliojo modernizmo“ atstovų. Birželio mėnesį jam būtų sukakę 90 metų. Pagerbiant menininką atidaryta paroda, kurioje pristatoma net keli šimtai A. Krištopaičio darbų. Tokia gausybė kūrinių, pasak parodos kuratorės, rodoma pirmą kartą, o jų įvairovė esą gali nustebinti net artimiausius dailininko draugus.

Greta molbertinės tapybos, taikomosios grafikos, sieninės tapybos – dizaino darbai: plakatai, ekslibriai, iliustracijos, logotipai ir kiti kūriniai.

„Aišku, stengiausi šitoje parodoje, kaip kuratorė, parodyti patį stipriausią, įdomiausią A. Krištopaitį ir jo paveikslus „generolus“ – tai, su kuo dauguma ir sieja A. Krištopaitį. Tačiau tai yra labai įvairiapusė asmenybė ir paaiškėjo, kad yra begalė taikomosios grafikos, smukesnio dizaino darbų, logotipų“, – pasakoja parodos kuratorė, dailininko anūkė Violeta Krištopaitytė.

Parodos pavadinimas „Pa(si)matymai“, pasak jos rengėjos, neatsitiktinis. Tai užuomina ar meninis kvietimas pamatyti ne tik A. Krištopaičio darbus, bet žiūrint dokumentines nuotraukas, autoportretus susitikti su juo.

Skulptorius Leonas Strioga, geras A. Krištopaičio draugas, sako savo bendražygį prisimenantis kaip intelektualią, labai gyvenimą mylėjusią asmenybę. 

„Jis yra unikalus. Tais laikais jis buvo labai modernus, ankstyvesni jo darbai buvo tokie „koloringi“, atrodė ta kryptimi ir eis, bet paskui jis viską atmetė, išsišvarino“, – sako L. Strioga.

Parodoje eksponuojami darbai iš muziejų, šeimos kolekcijų ir privačių rinkinių. Kauno paveikslų galerijoje ji veiks mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi