Kultūra

2015.04.30 21:00

Atidaryta paroda „Baltų ženklai tekstilėje“

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.30 21:00

Tęsdami projektą „Kitokia tekstilė“ „Klaipėdos galerijoje“ šalies menininkai pristato parodą „Baltų ženklai tekstilėje“ .

Tęsdami projektą „Kitokia tekstilė“ „Klaipėdos galerijoje“ šalies menininkai pristato parodą „Baltų ženklai tekstilėje“ .

Parodoje – trylikos menininkų, daugiausia – Kauno tekstilininkų kūryba. Darbuose autoriai naudoja ne tik skirtingas medžiagas, bet ir atlikimo techniką – audimo, siūlų vyniojimo ir vieną iš naujausių –skaitmeninę spaudą. Pernai supažindinę parodos lankytojus su „Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“ šiemet menininkai pažvelgė į Baltų ženklus, taip primindami, kad turime turtingą praeitį ir kultūrinį palikimą.

„Priminti, kad mes esam baltai ,kad mes esam kitokie, nes dabar toje globalizacijoje vyksta toks susimaišymas, toks niveliavimasis, kad mes galvojame, kad mums reikia atsigręžti į savo šaknis“, – sakė parodos kuratorė Birutė Serapienė.

Pasak parodos organizatorių, dalyvauti projekte kviečiami visi norintys, tačiau ryžtasi ne kiekvienas.

„Kadangi tekstilės menas yra ne toks ekspresyvus, kad kaip tapytojas gali vienu mostu taip lengvai mostelti ir lengvai išgyventi, tai su tekstile yra proceso dalykas. Yra kruopštus darbas ir skirti laiką tai jau yra reikalingas tam tikras toks pasišventimas“, – teigė Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys.

Pasak parodos dalyvių, šiuolaikiniai menai labiau gilinasi į socialinius dalykus. Tačiau atsigręžus į praeitį pastebima, kad visų laikų žmonės turi panašumų. O – tai įdomu.

Paroda „Baltų ženklai tekstilėje“ Klaipėdos galerijoje veiks visą gegužę. Po to keliaus į Alytų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt