Kultūra

2015.09.08 13:45

Gegužės 1 d. būtų sukakę 90 m. operos solistei E. Čiudakovai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį devyniasdešimt metų būtų sukakę vienai garsiausių Lietuvos operos solisčių – Elenai Čiudakovai.

Penktadienį devyniasdešimt metų būtų sukakę vienai garsiausių Lietuvos operos solisčių – Elenai Čiudakovai.

E. Čiudakova 1925 m. gimė Brianske (Rusija). Baigusi Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), pradėjo dirbti tuometiniame Akademiniame operos ir baleto teatre (dabar Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

E. Čiudakova sukūrė daug ryškių vaidmenų: Violetą („Traviata“), Džildą („Rigoletas“), Roziną („Sevilijos kirpėjas“), Aukselę („Vaiva“), Lakmė („Lakmė“), Konstancą („Pagrobimas iš Seralio“), Miuzetę („Bohema“), Manon („Manon“), Jolantą („Jolanta“), Olimpija („Hofmano pasakos“), Ninetę („Meilė trims apelsinams“), Malviną („Buratinas“), Raudonkepuraitę („Raudonkepuraitė“).

Turtingas yra ir dainininkės koncertinis repertuaras: liaudies dainos, lietuvių ir rusų kompozitorių, tarp kurių išskirtinę vietą užėmė J. Gruodžio, P. Čaikovskio, N. Rimskio-Korsakovo ir S. Rachmaninovo dainos, romansai ir operų arijos, taip pat W. A. Mozarto, J. Weckerleno, E. Griego, F. Chopino, J. Strausso, G. Meierberio, A. Dvořáko vokaliniai kūriniai.

E. Čiudakova gastroliavo Bulgarijoje, JAV, Lenkijoje, Vokietijoje, Baku, Jerevane, Kijeve, Kišiniove, Leningrade, Maskvoje, Minske, Rygoje, Tbilisyje ir kt. Už nuopelnus operos menui solistė yra gavusi ne vieną apdovanojimą.