Kultūra

2015.09.08 13:45

Seime veiks M. K. Oginskio metams skirta paroda

ELTA2015.09.08 13:45

Kitą savaitę Seimo rūmuose bus pristatyta 250-osioms Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metinėms skirta paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę“.

Kitą savaitę Seimo rūmuose bus pristatyta 250-osioms Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metinėms skirta paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę“.

Parodos rengėjai – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus.

Muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas tikisi, kad „M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta paroda padės ne tik iš naujo atrasti ir pažinti šią asmenybę, bet ir leis giliau suvokti dramatiškus XVIII a. antrosios pusės istorinių lūžių įvykius, kurių metu iš pasaulio žemėlapių buvo ištrintas Abiejų Tautų Respublikos, kartu ir Lietuvos, vardas. Jubiliejinė M. K. Oginskio sukaktis turi pasitarnauti egzistenciniam mūsų visų susivokimui. Liūdniausia, kas gali nutikti, tai patikėti iliuzija, kad mūsų Tėvynės likimu pasirūpins kitos valstybės, kad patriotizmo idėjos paseno ir nebeatitinka šiuolaikinio, modernaus pasaulio elgsenos standartų“.

Pasak parodos rengėjų, M. K. Oginskio (1765–1833) gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi istoriškumo suvokimo principus ir idealus. Sunkiausiais istorijos laikotarpiais juos primindavo nemirtingojo polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ melodija.

2015-uosius Seimas yra paskelbęs M. K. Oginskio metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.