Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Studentų teatrų festivalyje „Po saule“ bus įteiktos „Jaunosios teatro vilties“ nominacijos

Šiauliuose vyksta 10-asis Tarptautinis studentų teatrų festivalis „Po saule“. Dviem talentingiausiems festivalio dalyviams bus įteiktos „Jaunosios teatro vilties“ nominacijos, išrinktas geriausias festivalio spektaklis.

Šiauliuose vyksta 10-asis Tarptautinis studentų teatrų festivalis „Po saule“. Dviem talentingiausiems festivalio dalyviams bus įteiktos „Jaunosios teatro vilties“ nominacijos, išrinktas geriausias festivalio spektaklis.

Festivalį pradėjo Šiaulių universiteto estrados meno specialybės trečiakursiai, parodę Vasilijaus Sigarevo pjesę „Juodas pienas“. Iš viso festivalyje bus parodyta dešimt spektaklių.

„Yra Čechoviška linija, nes iš Vilniaus akademijos atveža Čechovą, maskviečiai atveža Čechovą, Vilniaus kolegija taip pat Čechovą rodo. Matyt, dėl to, kad dėstytojai su studentais mėgsta šitą autorių“, – teigia Šiaulių universiteto Menų fakulteto Teatro katedros vedėja Marija Žibūdienė.

Tris dienas spektaklius rodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Šiaulių, Klaipėdos, Vytauto Didžiojo universitetų studentai ir svečiai iš JAV Nebraskos, Maskvos ir Baltarusijos.

„Atvykau iš Omahos kartu su dešimčia studentų, pusė jų šiame festivalyje jau yra buvę, kiti tik girdėję. Visi tikisi, kad festivalis bus neblogesnis nei ankstesni“, – sako JAV Nebraskos universiteto studentų teatro vadovas D. Scottas Glasseras.

„Į festivalį atvežėme trumpą Čechovo pjesę „Jubiliejus“. Šis festivalis, kaip ir kiti panašūs, tai – nauji draugai, nauji įspūdžiai, graži šventė. Viso to ir tikimės“, – tvirtina Tarptautinio slavų instituto teatro vadovas Romanas Kiseliovas.

Per festivalio dešimtmetį Šiaulių universiteto mokomajame teatre savo darbus rodė garsiausių šalies teatro pedagogų auklėtiniai.

„Visada laukiu šio festivalio, laukiu naujų studentų, naujų spektaklių, bandome mokytis, žiūrėti, kaip kas ką daro“, – tikina studentė Izabelė Visockaitė.

„Tai yra komunikavimas, bendravimas su kitų šalių studentais, galima susipažinti, pažinti jų mokymo principus“, – sako studentas Modestas Vaitkevičius.

Pirmuosius ketverius metus festivalyje dalyvavo tik mūsų šalies aukštųjų mokyklų studentų teatrai, jau šeštus metus jis – tarptautinis. Dviem talentingiausiems festivalio dalyviams bus įteiktos „Jaunosios teatro vilties“ nominacijos, išrinktas geriausias festivalio spektaklis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi