Naujienų srautas

Kultūra2015.04.28 00:54

Nuotraukos iš asmeninio albumo atnešė sėkmę pasauliniame konkurse

Praėjusią savaitę vykusiuose pasaulio fotografijos apdovanojimuose 2-ą vietą pelnė lietuvė fotografė Dovilė Dagienė už fotografijų ciklą „Berniukas su lazda“. Tai pirmas kartas, kai lietuvių fotografas įvertinamas šiuose prestižiniuose apdovanojimuose.

Praėjusią savaitę vykusiuose pasaulio fotografijos apdovanojimuose 2-ą vietą pelnė lietuvė fotografė Dovilė Dagienė už fotografijų ciklą „Berniukas su lazda“. Tai pirmas kartas, kai lietuvių fotografas įvertinamas šiuose prestižiniuose apdovanojimuose.

Didžiausio pasaulyje fotografijos konkurso - „Sony“ Pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija Lietuvos fotografę Dovilę Dagienę įvertino 2-ąja vieta profesionalų konkurse, gyvenimo būdo kategorijoje. Dovilės Dagienės fotografijų serija „Berniukas su lazda“ buvo atrinkta iš daugiau kaip 87 000 paraiškų, pateiktų profesionalų kategorijos konkursui. Kalbėdama apie savo darbų seriją fotografė sako, kad sukurti šį ciklą ją įkvėpė asmeninė istorija – gauta dovana.

„Fotografijų seriją „Berniukas su lazda“ įkvėpė asmeninė istorija, kuri nutiko šeimoje. Mano vaikas apsisprendė padovanoti jam brangių lazdelių kolekciją. Visi vaikai išėję į lauką yra linkę rinkti įvairiausius daiktus: lazdeles, akmenis. Tuomet aš to nesureikšminau, bet kai jis man padovanojo tą kolekciją, kaip labai svarbų dalyką, nusprendžiau jį dokumentuoti šeimos albumui. Vėliau natūraliai atradau, kad tų berniukų su lazdomis yra labai daug aplinkoje: ir draugų vaikai tą daro. Ją naudoja kaip įrankį – tai pasaulio pažinimo įrankis, jis vaikui atveria tą pažinimą, vaikas gali ją naudoti kaip kardą, kaip meškerę kaip vėliavos lazdą. Man pasidarė įdomu, aš pradėjau kolekcionuoti tas fotografijas ir ėmiau pastebėti, kad iš to dėliojasi tam tikra serija, kuri galbūt įdomi ir kitiems. Tada nusprendžiau pasitikrinti, kiek ji pasauliui būtų įdomi,“ – nuotraukų serijos atsiradimo istoriją pasakoja D. Dagienė.

Iš viso, pasakoja fotografė dovanų ji gavo 25 lazdelės, tad taip ir pavadino pimąją fotografiją – „25 lazdelės“.  Sako pasirinkusi nespalvotą fotografiją, nes norėjo, kad ji neatspindėtų konkretaus laiko, o spalva – tai papildomas informacinis kanalas, kurio nereikia. Pasauliniam fotografijos konkursui, kuriame užėmė antrąją vietą,  ji pateikė 12 nuotraukų iš šio ciklo.

„Negalėjau patikėti, bet tuo pačiui džiaugiausi, nes man tai asmeninė ir jautri istorija. Apdovanojimas ir džiugina, ir vargina, norisi apie jį negalvoti. Net džiaugiuosi ta antrąja vieta, kuri paliko vietos į ateitį pasistengti, turėti erdvės, mažiau įsipareigojimų. Tačiau ji reiškia labai daug,“ – sakė fotografė.

 Dovilės Dagienės fotografijų serija šiuo metu eksponuojama  „Sommerset House“ meno centre Londone, šių metų Pasaulio fotografijos nugalėtojų parodoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi