Kultūra

2019.04.09 14:58

Audrius Stonys – tarp septynių geriausių režisierių visame pasaulyje

LRT.lt 2019.04.09 14:58

Audriaus Stonio ir Kristinos Briedės filmą „Laiko tiltai“ atrinko garsusis „Magnificent 7“ festivalis, kuris nuo šiandien iki balandžio 15 dienos vyks Belgrade, rašoma pranešime spaudai.

Penkioliktą kartą vykstantis festivalis unikalus tuo, kad jo programoje rodomi tik septyni pastaraisiais metais sukurti dokumentiniai filmai, atrinkti iš viso pasaulio. Tai – ryškiausi filmai pastarojo laiko pasaulinio dokumentinio kino kontekste.

Patekti į „šauniąją septyniukę“ – daugelio dokumentinio kino kūrėjų svajonė dar ir todėl, kad festivalis susilaukia didžiulio publikos dėmesio. A. Stonį galima vadinti šio festivalio favoritu, nes tai – jau ketvirtas režisieriaus filmas, atrenkamas dalyvauti prestižinio festivalio programoje. Keturių filmų šiame festivalyje nėra rodęs joks kitas režisierius.

Jau tapo įprasta, kad visi bilietai į festivalio kino seansus, vykstančius 3000 žiūrovų talpinančioje pramogų ir konferencijų centro „Sava“ kino salėje, yra iššluojami gerokai prieš paskelbiant programą.

Festivalio rengėjai užsitarnavo besąlygišką publikos pasitikėjimą, nes per septynias festivalio dienas bus galima išvysti septynis ryškiausius ir įdomiausius dokumentinius filmus iš viso pasaulio.

Tarp anksčiau „Magnificent 7“ dalyvavusių režisierių – tokie pasaulinį pripažinimą pelnę vardai, kaip Viktoras Kosakovsky, Michaelas Glawoggeris, Heddy Honigmannas, Sergejus Loznitsa, Helena Treštikova, „Oskaro“ lauretas Malikas Bendjelloulas ir kiti.

2006 m. filmą „Prieš parskrendant į žemę“ pristatė režisierius Arūnas Matelis.

Filmui „Laiko tiltai“ suteikta įpatinga garbė tapti jubiliejiniu, šimtuoju festivalio filmu.

Kaip sakė festivalio programos sudarytojas Tue Steen Muller, labai simboliška ir jautru, kad A. Stonio ir K. Briedės filmas „Laiko tiltai“ bus rodomas trečiadienį, balandžio 10 d. ir taps 100-uoju „Magnificent 7“ parodytu filmu per festivalio gyvavimo istoriją.

Lietuvių žiūrovai filmą „Laiko tiltai“ jau netrukus galės pamatyti Lietuvos kino teatruose.