captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vienu aspektu Guinnesso rekordų knyga nusileidžia Lietuvos rekordų knygai

Nors lapkričio 12 d. švenčiama Guinnesso pasaulio rekordų diena, lietuviams reikėtų atsiminti, kad Lietuvos rekordų knyga atsirado gerokai anksčiau. Taip teigia agentūros „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo vadovas Vytautas Navaitis.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Visame pasaulyje žinoma Guinnesso pasaulio rekordų knyga buvo išleista 1955 m., o Lietuvos – daugiau kaip dviem dešimtmečiais anksčiau. „Lietuvoje mums turbūt būtų aktualesnė mūsų rekordų knygos pasirodymo data. Pirmoji Lietuvos rekordų knyga išleista 1933 m. – daug anksčiau nei Guinnesso rekordų knyga. Ją parašė panevėžietis kunigas Augustinas Liepinis“, – LRT RADIJUI sako V. Navaitis.

Jis įsitikinęs, kad siekti rekordų – žmogaus prigimtis, kuri nuolat nori tobulybės. Anot V. Navaičio, tai būdinga ir vaikams, kurie savo tėvelius visada išskiria kaip geriausius bei skuba pasigirti, ko patys išmoko. Dėl tokio bruožo yra išleistos ir vaikų rekordų knygos, tačiau jas turi tik dvi valstybės – Lietuva ir Danija.

„Internete yra kelios svetainės vaikams, kur jie gali registruoti savo rekordus, bet apčiuopiamos knygos išleistos tik Danijoje ir Lietuvoje. Kaip tik šiemet išleidome tokią vaikų rekordų knygą. Ji – skatinimas, kad vaikai turiningai leistų laiką“, – tvirtina V. Navaitis.

Paskutinis rekordas, užregistruotas Lietuvos rekordų knygoje, – daugiausia brolių, vedusių seseris. Visus naujausius rekordus galima rasti svetainėje www.rekordai.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kalba Vilnius

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...