Tavo LRT

2015.10.05 15:16

Į karo tarnybą nepašaukti jaunuoliai gali registruotis 2016-iesiems

Alvyda Bajarūnaitė, Simonas Bendžius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.10.05 15:16

Panevėžio regione į privalomąją karo tarnybą jau nebekviečiami jaunuoliai, kurie į karo prievolės komplektavimo padalinį turėjo atvykti spalio 5 dieną ir vėliau, LRT RADIJUI sako Krašto apsaugos ministerijos Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas Žygimantas Adamonis. „Tačiau mes ir toliau kviečiame jaunuolius registruotis į 2016 m. tarnybą, nes labai svarbus prašymo pateikimo laikas – kuo anksčiau pateikiamas prašymas, tuo didesnė tikimybė, kad bus galima išsirinkti tinkamiausią norimą tarnybos vietą“, – primena KAM atstovas.

– Stabdomas šaukimas jau penktame iš šešių Panevėžio regione. Kokia tai žinia būtent šiame regione gyvenantiems šaukiamojo amžiaus jaunuoliams?

– Žinia labai paprasta – nebus kviečiami procedūrų dar nepradėję privalomai šaukiami jaunuoliai, kurie į karo prievolės komplektavimo padalinį turėjo atvykti spalio 5 dieną ir vėliau. Taigi jiems atvykti nereikės. Be abejo, informaciją geriausia pasitikslinti susisiekus su regioniniu skyriumi – kontaktus galima rasti svetainėje karys.lt. Ir pabendravus viską išaiškins karo prievolės specialistai.

– Tačiau jaunuoliai gali ir toliau savanoriškai registruotis?

– Taip. Tačiau mes ir toliau kviečiame jaunuolius registruotis ne tik į šių metų tarnybą, bet ir į 2016 m., nes labai svarbus prašymo pateikimo laikas – kuo anksčiau pateikiamas prašymas, tuo didesnė tikimybė, kad bus galima išsirinkti tinkamiausią norimą tarnybos vietą.

– Kokias socialines garantijas gauna jaunuoliai, savanoriškai pareiškę ketinimą tarnauti kariuomenėje?

– Jie gauna visą valstybės išlaikymą: apgyvendinimą, maitinimą, aprangą, socialinį ir gyvybės draudimą. Taip pat kiekvienam šauktiniam kariui per mėnesį mokama 140 eurų buitinė išmoka. Be to, kas mėnesį kaupiama speciali įmoka, kuri bus išmokama baigus tarnybą, po 9 mėnesių. Išmokos dydis priklausys nuo tarnybos vertinimo rezultatų. Jei tarnybos metu šauktinis neišleis nė cento, sudėjus buitinę išmoką ir sumą už labai gerai atliktą tarnybą, galutinė bendra suma galėtų būti apie 3 tūkst. eurų.

– Paskutiniais duomenimis, visoje Lietuvoje savanoriškai atlikti karinę tarnybą norą pareiškė 2 706 jaunuoliai. Taigi šiemet trūksta beveik 300 savanorių, nes Vilniaus regione nesusirenka reikiamas jų skaičius. Kaip manote, ar pavyks šių metų šauktinių skaičių Vilniuje užpildyti vien savanoriais?

– Iš tikrųjų mes turime dvi kategorijas savanorių. Vieni, kurie yra patekę į sąrašą, turi galimybę pateikti prašymą dėl pirmumo. Jų šiuo metu yra daugiau nei 700. Kaip jau minėjote, turime apie 2 700 tikrų savanorių, kurie nebuvo patekę į sąrašus ir pateikė prašymus. Taigi procedūros dar vyksta, o dalis jaunuolių atkrinta dėl tinkamumo kriterijų. Tačiau tikimės, kad šių dviejų kategorijų karo prievolininkų užteks tam, kad galėtume sukomplektuoti karinius vienetus šiais metais.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius