Veidai

2015.09.08 13:45

Tailande vyksta dramblių polo čempionatas

Justė Navickaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Žaidimų galima prisigalvoti įvairiausių: kartais užtenka fantazijos, kartais padirbėti reikia ilgiau. Lietuvoje pažaisti polą ant dramblių nelabai įmanoma, tad kolegos kviečia trumpam nusikelti į Tailandą.

Žaidimų galima prisigalvoti įvairiausių: kartais užtenka fantazijos, kartais padirbėti reikia ilgiau. Lietuvoje pažaisti polą ant dramblių nelabai įmanoma, tad kolegos kviečia trumpam nusikelti į Tailandą.

Penkiasdešimt vienas –  tiek dramblių iš Tailando Surino provincijos pervežti į Bankoko priemiesčius, kur kasmet vyksta polo ant dramblių čempionatas. Organizatoriai tikina, kad tikslas per daugelį metų liko nepakitęs – surinkti kuo daugiau lėšų ir pagerinti dramblių gyvenimo šalyje sąlygas. Ir taip nuo 2001-ųjų, tuomet netradicinės polo varžybos jojant ant dramblių surengtos pirmąkart.

Drambliai, pasak organizatorių, specialiai šiam žaidimui netreniruojami. Dalyvauti gali ne visi: čempionato dalyvius pirmiausia apžiūri veterinarai, jie ir nusprendžia, ar dramblys pakankamai fiziškai stiprus ir gali rungtis su kitais. Gyvūnai šiame čempionate nevarginami, atvirkščiai, keletą dienų jie įvairiai lepinami.

„Daugelis dramblių yra įdarbinami ir sąlygos tikrai nebūna pačios geriausios. Atgabenti čia jie gali atsipalaiduoti, surengiame jiems savaitę atostogų. Dramblius prižiūri veterinarai, taip pat jiems atliekam masažai, užtikrinamas geras maitinimas ir leidžiama šiek tiek pažaisti kasdien. Taigi laiką jie leidžia puikiai, o kasmet surenkamos lėšos leidžia tikėtis, kad ateityje jų gyvenimo sąlygos tik gerės“, – teigė čempionato organizatorius Timas Boda.

Žaidimo taisyklės visai nesudėtingos. Polas su arklais yra labai greitas, o drambliai po aikštelę juda lėtai, tad išsilaikyti ant jų nesudėtinga. Tiesa, dalyviai tikina su sunkumais susiduriantys.

Čempionate dėl Karaliaus taurės tradiciškai rungiasi šešiolika komandų iš viso pasaulio. Per renginį surinkta apie milijoną dolerių, kurie bus panaudoti dramblių gyvenimo sąlygoms gerinti.