captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kalėdų laukimas: nuo vokiškų mugių iki tradicijų karališkojoje Vindzoro pilyje

Vienai po kitos įsižiebiant Kalėdų eglėms Lietuvos miestuose, laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrika „Margas pasaulis“ kviečia pasidairyti svetur – nuo vokiškųjų kalėdinių mugių iki Kalėdų laukimo karališkojoje Vindzoro pilyje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Daug šviesų, žmonių minios ir saldžiausi kvapai. Taip atrodo tradicinė vokiška kalėdinė mugė. Štai jau 583-ioji mugė Dresdeno mieste oficialiai prasidėjo tada, kai meras atriekė dvimetrinio tradicinio Kalėdų pyrago – štoleno.

Minia laukė eilėje paragauti saksoniškos vaisių ir romo duonos. Kaip ir kasmet, už pyragą surinktos lėšos skiriamos labdarai. Dresdeno mugė, rengiama dar nuo 1434-ųjų, netgi pavadinta pagal senovinį štoleno pyrago vardą – Striezelmarkt. Nors mugės tradicijos skaičiuoja šimtmečius, šiemet yra pokyčių – po pernykščio teroristinio išpuolio Berlyno mugėje sustiprintas saugumas. Patruliuoja daugiau policijos pareigūnų, dauguma šalies mugių apsuptos betono blokais, kurie turi apsaugoti nuo išpuolių automobiliais. Tačiau mugėje besiburiuojantys žmonės tikina nepasiduodantys baimei.

Reuters/Scanpix nuotr.

Tokios nuotaikos ir pačiame Berlyne. Tik gruodžio 19-ąją, tą dieną, kai pernai sunkvežimiu į mugę įvažiavęs teroristas pražudė 12 žmonių ir 56 sužeidė, Vokietijos sostinės mugė neveiks. Vokiečių nusiteikimą nesileisti įbauginamiems palaiko valdžia. Vidaus reikalų ministras pripažįsta, kad teroro grėsmė bet kur bet kuriuo metu yra labai aukšta, bet kalėdinės mugės – vokiečių gyvenimo, kultūros dalis, todėl baimė neturėtų būti priežastis čia nesilankyti. Na, o pasisėmus kalėdinės nuotaikos mugėje, šventę norisi kurti ir namuose.

Daugiau apie Kalėdų laukimą Vokietijoje ir D. Britanijoje – reportaže. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...