captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mėgstate kavą? Nustebsite sužinoję, su kuo ją bandoma derinti

Mėgstate kavą? O ar kada bandėte ją ragauti kartu su... alumi? Neseniai Vilniaus senamiestyje duris atvėrusios kavinukės „Her Excellency Coffee“ baristos ir „Vilkmergės“ alaus meistrai laužo nusistovėjusius standartus. Jungdami du, visiškai netikėtus skonius, jie kviečia į pirmąją Lietuvoje craft alaus ir kavos degustaciją, kuri vyks šį savaitgalį menų fabrike „Loftas“. Gruodžio 1–2 d. Vilniaus alaus festivalyje (VAF) susitiks craft aludariai iš 35 skirtingų valstybių, kurie supažindins ne tik su skirtingomis craft alaus rūšimis, bet ir kvies degustuoti pačius egzotiškiausius kavos ir alaus derinius, teigiama pranešime spaudai.
Jakub Kapusnak/Unsplash nuotr.
Jakub Kapusnak/Unsplash nuotr.

Naujiena tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje

Plintanti craft alaus kultūra supažindina su naujais alaus skoniais bei griauna su šio gėrimo vartojimu susijusius mitus. Pasak vieno iš VAF organizatorių Vidmanto  Čičelio, craft alus netgi keičia maisto vartojimo įpročius bei degustacijų formatą, tačiau, jo teigimu, alaus ir kavos derinys – naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Apskritai nėra jokio kito gėrimo, turinčio tokią plačią skonių ir kvapų paletę kaip alus. Derantis maistas ir alus puikiai papildo vienas kitą, o alų galima derinti praktiškai su bet kokiu maistu, netgi – su desertais. Jei pastarasis parenkamas tinkamai, skonis išties gali nustebinti, tačiau mes nuėjome dar toliau – siūlome derinti kavą ir alų. Kai kurie alaus ir kavos skonių deriniai nustebino net ir mus, daug ką mačiusius bei ragavusius, todėl nekantraujame naujienomis pasidalyti su festivalio lankytojais“, – intriguoja V. Čičelis.  

VAF organizatorius sako, kad kava, kaip ingredientas, gana dažnai būna naudojama alaus gamyboje, tačiau kavos ir alaus kaip atskirų gėrimų derinys, jo žiniomis, dar nebuvo išmėgintas.

„Išvirti kavos skonio alų nėra sudėtinga. Lengviausiai kava būna pritaikoma tamsiame aluje, todėl aludariai, pasiryžę eksperimentams, dažniausiai renkasi šį kelią. Tamsus alus dažniausiai turi deginto salyklo ir jame net nesant kavos, galime justi jos užuominas. Visgi, alaus ir kavos, kaip atskirų tarpusavyje derančių gėrimų degustacija atskleidžia dar įdomesnius skonius“, – paaiškina alaus someljė.

Josh Applegate/Unsplash nuotr.

Aludarių ir kavos gamintojų draugystė

Tiek rūšinė kava, tiek craft alus yra ypač savo skoniais bei aromatais, kuriuos puikiai pastebi net ir pradedantysis gurmanas. „Her Excellency Coffee“ barista Rusnė Stankevičiūtė sako, kad kavos mėgėjai turi įprotį lyginti šį gėrimą su konkrečiais vaisiais, uogomis, šokoladu ar riešutais, tačiau tą patį galima atrasti ir ragaujant craft alų.

Alaus someljė V. Čičelis atskleidžia, kad pasaulyje įsisiūbavus craft alaus judėjimui, pradėjo tirpti ribos tarp „galima“ ir „negalima“, todėl ruošiantis „Vilniaus alaus festivaliui“ buvo kruopščiai bandomi įvairūs alaus ir kavos deriniai, kurie papildytų vienas kitą, padarydami abiejų gėrimų skonį įdomesnį ir turtingesnį.

„Egzistuoja mums įprastas alus ir toks alus, kuris keičia viso alaus suvokimą. Panaši situacija yra ir su kava. Vieni žmonės kasdien geria įprastą kavą ir nesusimąsto, kiti – ieško neįprastų skonių ar aromatų. Tuomet, kai aludariams ir kavos gamintojams rūpi skonis – gimsta kokybiški produktai. Esu tikras, kad VAF lankytojai kavos ir alaus degustacijos metu bus ne tik supažindinti su naujais skoniais, bet ir nustebinti, kaip stipriai kava ir alus gali veikti vienas kito skonį“, – sako V. Čičelis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...