captcha

Jūsų klausimas priimtas

ANBO tikisi patekti į Guinnesso rekordų knygą

Druskininkuose po senuoju tiltu grupinio akrobatinio skraidymo komanda ANBO vėl surengė teatralizuotą pasirodymą. Lakūnai tiksi, kad šis pasirodymas pateks į Guinnesso rekordų knygą.
Asociatyvi nuotr., BNS nuotr.
Asociatyvi nuotr., BNS nuotr.

Po senuoju Druskininku tiltu akrobatinio skraidymo meistrai – Rolandas Paksas, Algimantas Žentelis ir Robertas Noreika – pasirodė ne pirmą kartą, bet, pasak jų, pasaulyje dar nėra buvę, kad po ganėtinai žemu tiltu būtų surengtas teatralizuotas lėktuvų šokis – su muzika, fejerverkais ir ypač sudėtingais akrobatiniais triukais. 

„Visi manevrai apie tiltą, [...] įvairūs užėjimai su posūkiais, iš tų posūkių užėjimas į vagą, vėl užėjimas po tiltu, manau, pasaulyje iki šiol nėra buvę, kad grupė taip darytų. Manau, pretenduosim pasaulio į Guinnesso rekordų knygą su šita programa“, – sako pilotas R. Noreika.

Prieš skrydžius apskaičiuojami aukščiai, manevrai, figūros, atstumai ir greičiai, kurių lakūnai turi tiksliai laikytis – nuo to priklauso skrydžio saugumas.

„Tokia atsakomybė, kad tu savo kolega, kuris skrenda šalia, už [kelių] centimentrų arba metrų, pasitikėtum – kad jis tikrai nebrūkštels per tavo kapotą ar sparną, o jis lygiai taip pat pasitiki, kad tu neįvažiuosi į tiltą ar dar kur nors“, – teigia pilotas, europarlamentaras R. Paksas.

„Tokie skrydžiai yra sudėtingi yra ir psichologiškai: pilotas turi būti pasirengęs ir techniškai, ir patirties turi turėti, kad galėtų tokį skrydį atlikti preciziškai, nes tai ne – juostelės šonuose, kurias kryptelėjęs gali nukirpti, tai yra tilto atramos“, – pasakoja pilotas A. Žentelis. 

Lietuvoje skrydžių po tiltais istorijos pardininkas – lakūnas Jurgis Kairys. Prieš aštuoniolioka metų Vilniuje jis praskrido po dešimčia tiltų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...