captcha

Jūsų klausimas priimtas

Radijo bangomis varomas automobiliukas gali prilygti sportiniam automobiliui

Įsivaizduokite automobilį, turintį tris arklio galias, sveriantį tik 3,5 kilogramo, tačiau gebantį per mažiau nei 3 sekundes įsibėgėti iki 80 km/h greičiu. Skamba neįtikinamai? Tik ne tada, kai automobilį valdai radijo bangomis.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Ne mažiau kaip milijoną eurų kainuojantis sportinis automobilis „Bugatti Veyron Super Sport“ turi 1200 arklio galių, sveria apie dvi tonas ir per dvi su puse sekundės gali įsibėgėti iki 100km/h. Beveik tokį patį greitį per tą patį laiką pasiekti gali ir šimtus kartų mažiau arklio galių turintis bei sveriantis automobilis.

„Radijo bangomis valdomi modeliai iš tikrųjų nėra žaislai, kaip dauguma įsivaizduoja. Tai yra rimtas modelis, žinoma, valdomas radijo bangomis, varomas arba elektra arba vidaus degimo varikliu. Elektra šiuo atveju yra paprastesnis variantas – nusiperkam modeliuką, pasikraunam akumuliatorių ir važiuojame, puikiai leidžiame laisvalaikį. Su vidaus degimo varikliais varomi modeliai reikalauja daugiau priežiūros, bet čia atsiranda kiti faktoriai: garsas, dūmai, bet šie dalykai dar labiau pritraukia“, – pasakoja Radijo bangomis valdomų modelių varžybų organizatorius Igoris Vilčinskas.

Plačiau apie radijo bangomis valdomus automobilių modelius – Gretos Vaitkūnaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...