captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į apyvartą išleistos nykstančioms lietuviškoms veislėms skirtos kolekcinės monetos

Penktadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleido 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui iš serijos „Lietuvos gamta“. Tą pačią dieną naujosios monetos pristatytos Lietuvos žirgyne Riešėje.
 
Lietuvos banko nuotr.
Lietuvos banko nuotr.

Kolekcinėse monetose pavaizduotos gyvūnų veislės yra vienos iš seniausių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tai Lietuvos turtas, svarbi materialiojo ir istorinio mūsų krašto paveldo dalis. Šiuo metu Lietuvoje laikoma apie 500 grynaveislių, kilmės knygoje registruotų žemaitukų, ir 200 lietuvių skalikų. Žemaitukus siekiama įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

Monetų pristatymo renginyje dalyvavo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, lankstinuko, išleidžiamo kartu su monetomis, autorius gamtininkas Selemonas Paltanavičius ir monetų autorė dailininkė Rūta Ničajienė.

„Jei šuo ir žirgas – geriausi žmogaus draugai, tai žemaituką ir lietuvių skaliką galėtume laikyti geriausiais lietuvio draugais. Išleisdami šią kolekcinę monetą prisidedame prie tradicinių lietuviškų, deja, šiuo metu nykstančių veislių įamžinimo“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Lietuvos banko nuotr.

Kolekcines 10 eurų ir 1,5 euro monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui, nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Kolekcinės 10 eurų sidabro monetos tiražas yra 2 tūkst., o 1,5 euro monetos iš vario ir nikelio lydinio – 25 tūkst. vnt.

Monetų bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje arba Kaune.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...