Veidai

2016.12.22 15:51

Seniausia JAV gorila sulaukė 60 m. jubiliejaus

BNS2016.12.22 15:51

Gorila Colo, kuri turi tris vaikus, 16 vaikaičių, 12 provaikaičių ir tris proprovaikaičius, sulaukė 60-ojo gimtadienio. Neseniai jai buvo pašalintas piktybinis auglys, bet veterinarai sako, kad ji sveiksta.

Colo yra seniausia žinoma Amerikos gorila, kuri gyvena Kolambuso zoologijos sode.

Colo yra pirmoji pasaulyje zoologijos sode gimusi gorila, kurios gyvenimo trukmė dviem dešimtmečiais viršija nelaisvėje gyvenančių gorilų vidutinę gyvenimo trukmę. Jos ilgaamžiškumas verčia atkreipti dėmesį į medicininę priežiūrą, mitybą ir šiuolaikines gydomąsias priemones, padedančias pailginti zoologijos sodo gyvūnų gyvenimą.

„Colo tiesiog yra pavyzdys pažangos, kurią padarė zoologijos sodai nuo tada, kai ji gimė Kolambuse“, – sakė Tomas Meehanas, Čikagos Brukfildo zoologijos sodo veterinarinės tarnybos viceprezidentas ir Nacionalinio gorilų rūšių išsaugojimo projekto patarėjas veterinarijos klausimais.

Šie pasikeitimai taip pat rodo, kad vyresnio amžiaus sulaukia vis daugiau gyvūnų, patiriančių įprastus negalavimus ir skausmus. Šiandien zoologijos sodų veterinarai gydo gyvūnus nuo širdies ir inkstų ligų, artrito, odontologinių problemų ir onkologinių ligų.

Colo yra viena iš kelių šalyje gyvenančių ilgaamžių gorilų. Vyriausiam žinomam gorilos patinui Ozzie yra 55 metai; jis gyvena Atlantos zoologijos sode, besispecializuojančiame gorilų geriatrijos srityje.

Colo, vakarų lygumų gorila, yra pasiekusi kelis rekordus. Dar 2012 metais, sulaukusi 56 metų, ji tapo ilgiausiai gyvenančia gorila. Ketvirtadienį, sulaukusi 60-ies, ji savo gyvenimo trukme daugiau nei dviem dešimtmečiais aplenkė nelaisvėje gyvenančių gorilų patelių vidutinę gyvenimo trukmę, kuri yra 37,5 metų.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius