captcha

Jūsų klausimas priimtas

Austrijoje – piktųjų Kalėdų senelio padėjėjų bėgimas

Kalėdų senelis gal ir atneša dovanų tik geriems vaikams, bet ką daryti su nenuoramomis? Austrijoje ir kai kuriuose Vokietijos kraštuose folkloras turi atsakymą: jį pavaduoja piktasis padėjėjas Krampusas. Jis nedaugžodžiauja – jei vaikas buvo neklusnus, tik šmurkšt į pintinę, ir nešasi ant kupros.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Į miestelį netoli Vienos tradiciniam bėgimui susirinko per 120 krampusų. Pasileidę gatvelėmis, jie puolė ieškoti tų, kas neklausė tėvų ar nevalgė sriubos. Ne visi buvo labai atkaklūs, todėl dauguma neklaužadų išvengė pintinių, bet kai kam teko atsisveikinti bent jau su kepurėmis. Tai sena tradicija, bet krampusai džiaugiasi, kad apdarus naujosios technologijos daro lengvesnius, o vietoj tikrų ragų galima gąsdinti plastikiniais.

„Rūpinamės savo tradicijomis, darome tai kiekvienais metais. Taip pat važiuojame į Tirolį, Karintiją, po visą Austriją. Mums tai tikrai praturtina gyvenimą“, – renginyje kalbėjo dalyvis. Entuziastai iš visos Austrijos suvažiavo į šventę, o ir turistų kaskart atvyksta vis iš toliau. Organizatoriai sako sulaukę kvietimų krampusams nuvykti net į Jungtines Valstijas, bet kol kas nusprendė, kad neklusnius vaikus reikia pirmiau išauklėti namie.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...