Veidai

2016.11.25 23:09

Senovinį „Jaguar“ automobilį pavertė meno kūriniu

LRT TELEVIZIJOS laida „Euromaxx“, LRT.lt2016.11.25 23:09

Vokiečių menininkas Luzius Ziermannas savo senovinį „Jaguar E-Type“ ištapė vaivorykštės spalvų apskritimais. Ar tai tikrai menas? Ką apie tai mano senovinių „jaguarų“ gerbėjai? Apie tai Berlyne vykusioje klasikinių automobilių mugėje pasisakė lankytojai ir automobilių ekspertai. Tačiau pirmiausia kviečiame susipažinti su originaliu menininku ir jo automobiliu.

1971 m. gamybos „Jaguarą“ puošia 2 506 spalvingi apskritimai – tai menininko iš Frankfurto L. Ziermanno išmonė. Legendinį automobilį jis pasirinko kaip baltą drobę savo kūriniui.

„Tai buvo kūrybiška ir gana brutali intervencija. Aš pakeičiau požiūrį į šį automobilį. Piešinys atitraukia dėmesį nuo originalios automobilio formos, tai paprastai ir išskiria jį iš kitų modelių. Čia ir prasideda menas. Tai provokacija. Neketinau provokuoti, bet taip jau įvyko“, – pasakoja menininkas.

Su tokiu automobiliu pasirodžius Berlyno klasikinių automobilių mugėje – dėmesys garantuotas! Čia susirenka daugybė „Jaguar E-Type“ gerbėjų iš visos Europos.

Clausas Mirbachas – vienas iš tokių gerbėjų. Jis net knygą yra parašęs apie „Jaguar E-Type“.

„Pirmąjį, jau važinėtą „Jaguarą“ nusipirkau 1965 m. Tikra svajonė tokį vairuoti. Ir dizainas pribloškiantis. Didelis variklio dangtis – tikras meno kūrinys“, – automobiliui pagyrų negaili klasikinių automobilių ekspertas C. Mirbachas.

E tipo „Jaguaro“ modelis pirmą kartą pademonstruotas 1961 m. kovą Ženevos automobilių parodoje. Šiandien šie sportiniai automobiliai – kolekcininkų džiaugsmas. Šis automobilis atspindi tam tikrą gyvenimo būdą.

Senovinių automobilių ekspertas C. Mirbachas labai susidomėjo ištapytu L. Ziermanno „Jaguaru“.

„Man patinka, kai žmogui užtenka drąsos pasirinkti ne vien juodą, raudoną, žalią ar mėlyną spalvą. Baltas pagrindas čia puikiai dera“, – sako C. Mirbachas.

„Keli kolekcininkai labai kritiškai įvertino mano darbą“, – prisipažįsta L. Ziermannas. Kritikos negailėjo ir kai kurie mugės lankytojai.

Savo automobilį L. Ziermannas ištapė 2014 m., užtruko 12 dienų. 2015 m. jį pristatė Venecijos bienalėje. Tai buvo dalis jo instaliacijos „Šviesos parašas“.

Michaelis Grossas restauruoja „Jaguarus“ ir prikelia juos naujam gyvenimui. Restauruotus automobilius jis parduoda ne mažiau kaip už ketvirtį milijono eurų. Tokio spalvingo „Jaguaro“ jis dar nėra matęs.

„Hipių era baigėsi prieš 30 metų, man jis atrodo visai linksmas“, – sako senovinių automobilių restauratorius.

Daugiau akimirkų iš Berlyno klasikinių automobilių mugės – laidos „Euromaxx“ reportaže.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius