Veidai

2016.11.03 20:45

Į JAV rinkimų kampaniją įsitraukė įžymybės

Christina Ruta, Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.03 20:45

Jungtinėse Valstijose į rinkimų kampaniją įsitraukia aktoriai ir kiti žinomi menininkai. Tai nėra įprastas reiškinys Europoje.

Jennifer Lopez ir kiti dainininkai rengia nemokamus koncertus, kuriuose naudojamas rinkimų šūkis „Meilė nugali neapykantą“. Angliškai tai turi dvejopą prasmę – žodžių  žaismas, kuriame pavardė Trump atitinka kortų žaidimuose vartojamą veiksmažodį, reiškiantį „nugalėti koziriu“. George`as Clooney surengė ne vieną prabangią vakarienę savo namuose, per jas renkamos lėšos Hillary Clinton rinkimų kampanijai.

Išskirtinę idėją turi ir popdainininkė Katy Perry, kuri taip pat palaiko H. Clinton. Vaizdo įraše socialiniame tinkle „Youtube“ ji ragina savo gerbėjus eiti balsuoti lapkričio 8-ąją dieną.

Jungtinių Amerikos Valstijų aktorius Robertas de Niro išplatintoje vaizdo žinutėje aiškiai leidžia suprasti, už ką jis antradienį nebalsuos: „Jis yra nacionalinė katastrofa. Jis daro gėdą šiai šaliai. Mane siutina vien jau tai, kad šis kvailys apskritai tiek toli nuėjo. Jis sako norintis trenkti žmonėms į veidą. Turiu pasakyti, kad aš noriu trenkti jam į veidą.“

Tačiau ne visi Amerikos menininkai yra tokios nuomonės. Aktorius ir režisierius Clintas Eastwoodas, nors oficialiai neremia D. Trumpo, mano, kad jis yra mažesnis blogis. Dainininkas Kidas Rockas reklamavo D. Trumpą, tačiau šie menininkai neįsitraukė į oficialią kandidato rinkimų kampaniją.