Veidai

2016.08.16 13:25

Bangladeše nugaišo dramblys, dėl potvynių nukeliavęs apie 1700 kilometrų

BNS2016.08.16 13:25

Bangladešo pareigūnams nepavyko išgelbėti vieno smarkiai išsekusio dramblio – šis nugaišo, kai sukorė apie 1,7 tūkst. kilometrų keliaudamas iš Indijos, kai dėl potvynių atsiskyrė nuo savo kaimenės.

Gyvūnas į Bangladešą atklydo birželio pabaigoje. Jį triskart mėginta užmigdyti ir perkelti į vieną šalyje veikiantį safario parką.

Galiausiai drambliui buvo sušvirkšta daug fiziologinio tirpalo, jis buvo pririštas grandine ryžių lauke viename kaime šalies šiaurėje, kad atsigautų. Deja, dramblys buvo „pernelyg nusilpęs ir pavargęs“, nurodė pareigūnai.

„Jis užgeso apie 7 val. (vietos, 4 val. Lietuvos) laiku“, – naujienų agentūrai AFP sakė vyriausiasis laukinės gyvūnijos apsaugos pareigūnas Ashitas Ranjanas Paulas.

„Dėjome didžiausias pastangas, kad išgelbėtume šį gyvūną. Bent 10 eigulių, veterinarų ir policininkų nuolat jį lydėjo pastarąsias 48 dienas. Tačiau mums nepasisekė“, – pridūrė jis.

Pasak A. R. Paulo, dramblys tikriausiai nuėjo daugiau negu 1,7 tūkst. km iš Indijos šiaurės rytinės Asamo valstijos, kai atsiskyrė nuo savo kaimenės per smarkius potvynius.

Gyvūnas pradėjo blaškytis ir įbėgo į tvenkinį, kai Bangladešo miškų ūkio pareigūnai praeitą ketvirtadienį šovė į jį migdomąja strėlyte.

Vietos gyventojai šoko į tvenkinį, kad išgelbėtų keturias tonas sveriantį gyvūną, kai jam iškilo pavojus nuskęsti. Jiems pavyko pasiekti, kad dramblys nepargriūtų vandenyje.

Vienas mahautas buvo sunkiai sužeistas per pirmadienį surengtą kitą gelbėjimo operaciją, kai vaistais apsvaigintas dramblys jam įspyrė.

Vietos žiniasklaida tvirtino, kad gyvūno žūtį nulėmė per didelės raminamųjų dozės, nes nusilpęs organizmas tų preparatų nebeatlaikė.

Vis dėlto A. R. Paulas pabrėžė, kad pagrindinė žūties priežastis buvo sekinanti kelionė. Pareigūnas pridūrė, kad pastangas išgelbėti dramblį trikdė tūkstančiai jį sekiojusių smalsių kaimiečių.

„Galiausiai jis pernelyg pavargo, įveikęs didžiulį atstumą. Jis buvo atskirtas nuo savo kaimenės prieš maždaug du mėnesius ir gaudavo nepakankamai jam reikalingų maistinių medžiagų, – aiškino A. R. Paulas. – Tūkstančiai kaimų gyventojų jį sekiodavo kiekvieną dieną, kai jis įžengė į Bangladešą, o vėliau keliavo per kaimus ir salas palei Brahmaputros upę.“