captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rado įrodymų apie Gedimino kalne buvusį tunelį

Rasta naujų įrodymų, kad Gedimino pilies kalne tikrai buvo įrengtas tunelis. Lietuvos ypatingojo archyvo darbuotojai tarp KGB dokumentų rado bylą, kurioje yra praėjusiame šimtmetyje Gedimino pilies kalne kilusio gaisro priežasčių tyrimo dokumentai. Juose aptiktas bene išsamiausias išlikęs Gedimino pilies kalne įrengtų, o vėliau užpiltų tunelių aprašas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ekspertai nustatė, kad padegimas tunelyje tuo metu veikusioje Vilniaus miesto Vietinės priešlėktuvinės apsaugos štabo slėptuvėje buvo tyčinis, o gaisro židinys užfiksuotas 1948 m. kovo 10 dieną šalia Gedimino pilies bokšto įrengtoje 36 metrų gylio ventiliacijos šachtoje.

„Gaisrininkai pylė vandenį į tą šachtą ir moliu užklijavo tunelyje esančias duris ir pagalvojo, kad gaisras baigėsi, ir išvyko. O kovo 13 dieną vėl buvo pastebėta, kad vėl kyla dūmai iš tos šachtos, nes gaisras nebuvo iki galo užgesintas. Užgesinus gaisrą, kovo 19 dieną, MVD ministro įsakymu buvo sudaryta ekspertų komisija, kuri turėjo ištirti šito gaisro priežastis. Ir būtent šitos komisijos akte yra labai smulkiai aprašytas šitas tunelis“, – paaiškino Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pavaduotojas Kęstas Remeika.

Kas kasė šį tunelį ir kam jis buvo skirtas – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close