captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kinijoje pristatytas ateities tramvajus

Kinijoje pradėti pirmieji originalios viešojo transporto priemonės bandymai. Tai – savotiškas autobusas ant kojūkų, beveik netrukdantis kitiems gatve važiuojantiems automobiliams.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Iškilminga transporto pristatymo ceremonija buvo surengta Hebėjaus provincijoje – būtent ten sukonstruotas pirmasis toks revoliucinio dizaino miesto transporto prototipas. Formaliai tai dar nėra tikrasis šios viešojo transporto priemonės pristatymas, bet kinai akivaizdžiai parodė jos privalumus.

Siauros kojos, kuriose sumontuoti varikliai ir ratai užima labai nedaug vietos gatvėje, o gerokai pakeltas dugnas leidžia kitiems automobiliams važiuoti po šiuo autobusu, nors iš tikrųjų tai – veikiau elektrinio tramvajaus atmaina. Jo idėja buvo pristatyta Kinijoje prieš 6 metus. Dabar jau planuojama surengti pirmuosius tokio tramvajaus ant kojūkų bandymus. 

Dėl didelio pločio į vieną tokio tramvajaus vagoną gali tilpti iki 300 žmonių, be to, vagonai gali būti kabinami vienas paskui kitą. Kol kas dar neaišku, kaip reikėtų sureguliuoti eismą gatvėse, kad po juo nebandytų važiuoti aukštesni nei dviejų metrų automobiliai ir kitus techninius klausimus, bet, kinų nuomone, toks tramvajus būtų gerokai pigesnis už tradicinį metro.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...