captcha

Jūsų klausimas priimtas

Muzikos instrumentas, kurio skambesį kuria metaliniai rutuliukai

„Rutuliukų mašina“ – naujausias švedų muzikanto Martino Molino ir jo grupės „Wintergatan“ instrumentas. Tai – dviejų metrų aukščio aparatas, kurio viduje 2 000 riedančių metalinių rutuliukų sukuria harmoningą melodiją, o instrumento skleidžiamas garsas priklauso nuo to, kur tie rutuliukai nukrenta. Pats autorius tikina, kad šiam sudėtingam įrenginiui sukurti prireikė net keturiolikos mėnesių, tačiau rezultatas buvo to vertas.
Samuel Westergren nuotr.
Samuel Westergren nuotr.

„Stiklo rutuliukų aparatai – tai nieko neveikimo kultūra. Tik fizikos dėsniais paremtas žaidimas. O mano mašina groja muziką. Gal šis daiktas ir nėra labai vertingas, bet tikrai nėra pats lengviausias būdas groti“, – teigia neįprastus muzikos instrumentus kurti mėgstantis menininkas.

Iš pradžių jis manė, kad aparato kūrimas užtruks du mėnesius, bet dėl techninių kliūčių darbas gerokai užsitęsė – jam prireikė net keturiolikos mėnesių, nes tai – nepaprastai sudėtingas inžinerinis įrenginys. Apdoroti medieną M. Molinas mokėsi iš internete esančių vaizdo įrašų, čia sėmėsi ir įkvėpimo.

Svarbiausia šios mašinos dalis – programavimo ratas, panašus į naudojamus bažnyčių varpinėse. M. Molinas užprogramuoja, kur kiekvienas rutuliukas turi nukristi, smagratis įsuka rutuliukus, o drauge ir programavimo ratą. Prireikė šešių mėnesių, kad kiekvienas rutuliukas nukristų būtent ten, kur reikia.

2000 rutuliukų gali imituoti įvairių muzikos instrumentų skleidžiamus garsus – vibrafono, būgno, lėkščių ir pan., o kai aparatas buvo baigtas, jam M. Molinas sukūrė specialią dainą.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close