captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kodėl valstybės keičia himnų tekstus?

Istorija rodo, kad pakankamai daug šalių yra koregavusios vieną pagrindinių valstybės simbolių – nacionalinį šalies himną. Vienas atvejais atliekami tik nedideli teksto pakeitimai, kuriais siekiama, pavyzdžiui, pabrėžti lyčių lygybę, o kitais atvejais nutariama rengti visuotinį referendumą, kurio metu iš daugybės variantų išrenkamas naujas, labiausiai laikmetį atitinkantis kūrinys.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Kanados parlamentas neseniai nusprendė pakoreguoti angliškojo šalies himno tekstą.  Frazė „patriotiška meilė veda tavo sūnus“ pakeista į „patriotiška meilė veda mus visus“. Liberalų vyriausybė, vadovaujama premjero Justino Trudeau, nutarė, kad tokia versija pabrėš, jog moterys yra lygiai tiek pat svarbios kaip ir vyrai – ar tai būtų politika, ar kita sritis.

Lyčių lygybę taip pat bandyta atspindėti ir Austrijos nacionaliniame himne – jis taip pat buvo koreguojamas. O bene labiausiai pažengę šioje srityje – šveicarai. Jų šalyje netgi kartais būdavo juokiamasi, kad Šveicarijos himnas yra mišinys tarp orų prognozės bažnytinės giesmės, tad šveicarai bandė pakeisti šalies himną iš esmės – buvo surengtas visos šalies referendumas, kurio  metu rinktasi iš 200 galimų variantų. Šiuo metu laimėtojas jau išrinktas, bet galutinį žodį dar turi tarti vyriausybė.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close