captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atkastas Utenos milžinas – Biliakiemio Puntukas

Utenos rajone atkastas Biliakiemio Puntukas, kuris, manoma, turėtų patekti į didžiausių Lietuvos riedulių sąrašą. Gamtos saugomą objektą Lietuvos geologų tarnyba tiria nuo praėjusių metų.
V. Mikulėno/am.lt nuotr.
V. Mikulėno/am.lt nuotr.

Specialistai teigia, kad atkastą akmenį bus lengviau tirti, daugiau sužinoti apie kraštą dengusį ledynmetį. Lietuvos geologų tarnybos direktorius Jonas Satkūnas teigia, kad akmuo turėtų patekti į didžiausių Lietuvos riedulių dvidešimtuką.

„Biliakiemio Puntukas – seniai žinomas riedulys, bet iki šiol buvo matyti tik jo viršūnė kalvelės šlaite. <...> Buvo bandoma iš pradžių nustatyti šio riedulio parametrus geologiniais, dirbtiniais metodais, vėliau nutarta atkasti ir pažiūrėti, kokie yra tikrieji parametrai. <...> Akmuo galėtų pakliūti į [didžiausių Lietuvos riedulių – LRT.lt] dvidešimtuką ar trečiąjį dešimtuką“, – teigia Lietuvos geologų tarnybos direktorius.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, atkasus riedulį paaiškėjo žemėje slypėjusios jo masyviosios dalies tikrasis storis – 1,9 m – ir sudėtinga erdvinė forma. Išmatuotas didžiausias Biliakiemio Puntuko ilgis – 6,2 m, plotis – 4,1 m, aukštis – 3,5 m, horizontali apimtis – 16 m.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...