Veidai

2016.04.05 11:19

JAV mirė paskutinis lygumų indėnų karo vadas

BNS2016.04.05 11:19

Joe Medicine'as Crow, paskutinis tebegyvenęs Didžiųjų lygumų indėnų karo vadas, šį titulą pelnęs už savo žygius Antrajame pasauliniame kare, mirė sekmadienį, būdamas 102 metų, pranešė Montanos valstijos gubernatorius Steve'as Bullockas.

2009 metais prezidentas Barackas Obama įteikė J. M. Crow Prezidento laisvės medalį, aukščiausią šalies civilinį apdovanojimą.

„Joe buvo krou (genties) karo vadas, veteranas, vyresnysis, istorikas, rašytojas ir švietėjas, – sakoma S. Bullocko pranešime apie J. M. Crow mirtį. – Jo palikimas visuomet teiks įkvėpimą visiems amerikiečiams čiabuviams ir visiems Montanos gyventojams.“

J. M. Crow koledže studijavo antropologiją ir tris dešimtmečius dirbo Indėnų reikalų biure. Vėliau jis tapo Montanos krou genties oficialiu istoriku. Kai Jungtinės Valstijos įsitraukė į Antrąjį pasaulinį karą, J. M. Crow atidėjo studijas ir užsirašė savanoriu į kariuomenę.

Jis tapo į Europą pasiųstos 103-osios armijos divizijos žvalgu ir įvykdė keturis uždavinius, kad taptų krou karo vadu: vadovavo reidams priešo užimtoje teritorijoje, įžengė į priešo stovyklą ir pavogė arklių, nuginklavo priešą, taip pat palietė priešą, jo nenužudydamas.

„Niekada nepatyriau nė įbrėžimo“, – dešimtmečiais vėliau jis sakė laikraščiui „Billings Gazette“.

Jo senelis Medicine'as Crow buvo karys ir žvalgas per XIX amžiaus Didžiųjų lygumų karuose. „Senelis išmokė mane būti kovotoju, – Joe Medicine'as Crow 2013 metais sakė tinklalapiui „Indian Country Today“. – Krou žmonės buvo, kaip sakoma, karingi. Mes buvome labai karinga tauta.“

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius