Veidai

2016.03.31 15:49

Marihuanos mėgėjų planu surengti mitingą prie Seimo susidomėjo prokuratūra

Paulius Ramanauskas, 15min.lt2016.03.31 15:49

Trečiadienį Vilniaus savivaldybės administracija sulaukė prokuratūros prašymo pasiaiškinti: kaip buvo suteiktas leidimas rengti su narkotikų vartojimo kultūra susijusį renginį pačioje sostinės širdyje? Tačiau Vilniaus meras Remigijus Šimašius nemato priežasties drausti kanapių gerbėjams reikšti savo nuomonę.

Balandžio 20-oji neoficialiai yra tapusi marihuanos gerbėjų švente, kurios metu „žolė“ rūkoma itin gausiai visame pasaulyje.

Lietuvoje kanapių mylėtojai taip pat bando neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų, todėl balandžio 20 d. ruošiasi surengti „Kanapių kultūros dieną“ Vilniuje.

Į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skverą planavo susirinkti keli tūkstančiai kanapių gerbėjų, o tai palaimino Vilniaus miesto savivaldybė.

Tačiau jų planus gali sujaukti Vilniaus apygardos prokuratūra, kuri kreipėsi į sostinės savivaldybės administraciją su prašymu pasiaiškinti, kodėl buvo išduotas leidimas rengti tokio pobūdžio renginį.

Prokuroro reikalavimas

Trečiadienį vėlai vakare Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino savivaldybės administracijos gautu dokumentu, kurį atsiuntė Vilniaus apygardos prokuroras Jonas Rinkevičius.

Vilniaus apygardos prokurorui nerimą sukėlė žiniasklaidoje pastebėta informacija, kad Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą rengti kanapių mėgėjų mitingą prie Seimo balandžio 20 dieną.

„Prašome skubiai pateikti Vilniaus miesto savivaldybėje išduoto leidimo rengti kanapių mėgėjų mitingą ir visų kitų turimų su tuo susijusių dokumentų kopijas“, – reikalavo prokuroras.

Sostinės meras neneigė, kad toks leidimas buvo išduotas, bet nematė tame nieko blogo.

„Taip, kiek žinau, o kodėl gi ne? Juk karvių kankinti nežada“, – „Facebook“ rašė R. Šimašius.

Ar gali uždrausti?

Tačiau Vilniaus apygardos prokuroras 15min prisipažino manantis kitaip.

J. Rinkevičiaus nuomone, išduodant šį leidimą galėjo būti pažeistas viešasis interesas, todėl į jo gynybą stoja prokuratūra.

„Pamatėme, kad kalbama apie narkotikus, ir kreipėmės į savivaldybę dėl leidimo dokumentų pateikimo“, – sakė Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras J. Rinkevičius.

Prokuroras apgailestavo, kad atsakymo iš Vilniaus miesto savivaldybės dar nėra sulaukęs, nors dokumentų pateikimo terminas baigiasi jau rytoj.

Ar galėtų prokuratūra uždrausti kanapių mėgėjams surengti mitingą, nors Vilniaus miesto savivaldybė tam yra davusi leidimą?

„Ne, prokuratūra tokių įgaliojimų neturi, tačiau reikalui esant kreipsimės į teismą, bet mūsų motyvų kol kas komentuoti nenorėčiau“, – sakė Vilniaus apygardos prokuroras.