Veidai

2016.03.30 17:10

Rusijoje uždraustas projektas „Stop Cham“, drausminęs kelių erelius

15min.lt, Edmundas Jakilaitis2016.03.30 17:10

Nuo 2010 m. Rusijoje veikusi ir įžūlius vairuotojus drausminusi iniciatyva „Stop Cham“ (rus. stok, chame) paskelbta už įstatymo ribų.

Po šešerių metų veiklos „Stop Cham“ teismo sprendimu išbraukta iš Vieningojo juridinių asmenų registro. Tad nuo šiol bet kokia organizacijos veikla bus laikoma nelegalia.

Anksčiau Maskvos miesto teismas buvo priėmęs sprendimą likviduoti šią organizaciją. „Stop Cham“ aktyvistai apkaltinti nuolatiniu „grubiu  įstatymų pažeidinėjimu“.

Ministerija, ko gero, vadovavosi nuomone, kad „Stop Cham“ akcijos Rusijos didmiesčiuose yra masiniai renginiai. Todėl akcijų metu neva pažeidžiamas susirinkimų įstatymas.

Apie „Stop Cham“ akcijas yra girdėję arba matę jas Youtube kanale, daugelis Lietuvos vairuotojų. Dažniausiai aktyvistai atsistodavo probleminėse vietose, kuriose dažniausiai pažeidinėjamos taisyklės ir bandydavo sugėdinti vairuotojus arba paveikti juos taip, kad šie atsiprašytų ir netgi ištaisytų savo klaidas (tarkime, patrauktų automobilį).

Susidūrimai su pažeidėjai būdavo gana įtempti, ties muštynių riba. Visa tai būdavo filmuojama. Jei pažeidėjai nepaklusdavo, jų automobilius „Stop Cham“ aktyvistai apklijuodavo lipdukais „Parkuojuos kaip noriu“, „Chamas“, „Man nusispjauti į kitus“ ir pan.