captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilkaviškietė išsiuvinėjo pasaulio žemėlapį ir tikisi patekti į rekordų knygą

Vilkaviškietė Aldona Virbickienė pretenduoja į didžiausio siuvinėto pasaulio žemėlapio rekordą. Tam moteriai prireikė daugiau nei pusantrų metų.
Reportažo stop kadras.
Reportažo stop kadras.

A. Virbickienė kryžiuku siuvinėja dvidešimtą paveikslą. Didžiausias jų, 1,6 m ilgio ir daugiau nei 1 m aukščio, – pasaulio žemėlapis. Jame, kaip ir tikrame, nurodytas ir mastelis, dienovidiniai bei lygiagretės.

Paveiksle iš viso tilpo daugiau nei 250 tūkst. kryželių, sunaudota 180 ryšuliukų siūlų, jų bendras ilgis – daugiau nei 4 km.

„Sunkiausia buvo siuvinėti pavadinimus, nes siūlelis įlenda truputį į tarpelį ir nesimato. O aš norėjau, kad pavadinimai būtų įskaitomi, kaip originale“, – pasakoja A. Virbickienė.

Vilkaviškietė pasaulio žemėlapį siuvinėjo remdamasi įprastu atlaso dydžio politiniu žemėlapiu. Drobėje šalis, vandenynus ir salas didino keturis kartus.

Anot vilkaviškietės, Graikija dėl panašių vėliavos ir vandens spalvų Viduržemio jūroje buvo nuskendusi, paveikslą teko ardyti ir Graikiją išsiuvinėti iš naujo.

„Viską mokėjau mintinai – ir valstybes, ir sostines, ir miestų daug žinojau. Bet, laikui bėgant, informacija pradeda pasimiršti. [...] Mano anūkė – geografė, ji patikrino, ar nepraleidau kokios valstybės“, – pasakoja žemėlapį išsiuvinėjusi moteris.

Vilkaviškietė tikisi, kad jos paveikslas bus įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausias siuvinėtas pasaulio žemėlapis.

Didžiausią kryželiu siuvinėtą Leonardo da Vinci paveikslo „Paskutinė vakarienė“ kopiją yra sukūrusi kybartietė Janina Abraitienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...