Veidai

2013.02.27 19:40

Australijos milijonierius stato kruizinį laivą „Titanikas II“ (nuotraukos)

ELTA2013.02.27 19:40

Australijos kalnakasybos magnatas Clive`as Palmeris užsimojo pastatyti tikslią legendinio kruizinio laivo „Titanikas“ kopiją. Planuojama, kad jis į vandenį bus nuleistas 2016 metais.  

Australijos kalnakasybos magnatas Clive`as Palmeris užsimojo pastatyti tikslią legendinio kruizinio laivo „Titanikas“ kopiją. Planuojama, kad jis į vandenį bus nuleistas 2016 metais.

Tiesa, „Titanikas II“ bus modernesnis laivas. Jame veiks kazino, oro kondicionieriai, internetas. Ir žinoma, jis turės daugiau gelbėjimo valčių, pabrėžė C. Palmeris. „Tai bus saugiausias kruizinis laivas pasaulyje“, – patikino vyriausiasis dizaineris Markku Kanerva.

Pirmasis „Titanikas“ 1912 metais per pirmąją savo kelionę iš Sauthemptono į Niujorką rėžėsi į ledkalnį ir nuskendo. Žuvo apie 1 500 žmonių.

„Šį kartą mes kelionę užbaigsime, – kalbėjo K. Palmeris. – Mes plauksime į Niujorką“. Šis projektas jam esą yra labai mielas. Anot C. Palmerio, jau sulaukta 40 000 užklausimų dėl bilietų. „16 žmonių pasiūlė sumokėti iki milijono dolerių, kad galėtų plaukti“, – sakė jis. Tačiau kiek iš tikrųjų kainuos bilietai, kol kas neaišku.

270 metrų ilgio laivo statyba greičiausiai jau šiais metais bus pradėta vienoje Kinijos laivų statykloje. Maždaug 2016-ųjų rudenį laivas, kuriame bus vietos 2 500 keleivių, tada galės iš Šanchajaus išplaukti į Sauthemptoną Didžiojoje Britanijoje ir tada į Niujorką.

Kiek atsieis šis projektas, C. Palmeris pasakyti nenorėjo. „Aš turiu pakankamai pinigų, kad tai finansuočiau“, – sakė jis. Keleiviams bus pasiūti ir tų laikų kostiumai. „Viskas bus taip, kaip tada. Keleiviai , kaip ir tada, bus suskirstyti į pirmąją, antrąją ir trečiąją klases“, – pasakojo idėjos sumanytojas. Jis pats taip pat būsiąs laisve, tiesa – trečiosios klasės kajutėje, nes „čia juk linksmiausia“.