captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ketverių karaliumi tapęs Liudvikas XIV virto visos epochos stiliaus sinonimu

Liudviko XIV, dar vadinamo Karaliumi Saule, spindesys ir prasta reputacija buvo pasklidusi ne tik po visą Prancūziją, bet ir už jos ribų. O architektūriniai šio monarcho sumanymai tapo visos epochos simboliais. Taip sako Versalio nacionalinio muziejaus direktorė Beatrix Saule.
Vikimedija nuotr.
Vikimedija nuotr.

XVII a. viduryje Liudvikas sumanė pasistatyti garsiuosius Versalio rūmus, esančius į pietvakarius nuo Paryžiaus. Dabar čia atidaryta paroda, skirta Karaliaus Saulės 300 metų mirties sukakčiai.

„Liudvikas XIV tapo visos epochos stiliaus sinonimu – to paties stiliaus elementų randama ir ant mažos dėžutės, ir ant milžiniškų pastatų. Šie puošybos elementai atspindi tų laikų dvasią, atskleidžia spalvų ir kontrastų pomėgį ir, be abejo, meilę prabangai ir auksui“, – pasakoja B. Saule.

Anot muziejaus direktorės, Karalius Saulė gyveno ir mirė publikos akyse.

„Paskutinėmis gyvenimo dienomis jis nekilo iš lovos, bet vis tiek valdė iš savo miegamojo, įrengto pačioje rūmų širdyje. Jis rengė rytinius ir vakarinius priėmimus, viešus pusryčius. Iš ligos patalo vadovavo savo ministrams, valdė karalystę ir netgi pasirūpino savo įpėdiniu“, – teigia B. Saule.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close