captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje užfiksuotas didžiausio kalendoriaus rekordas

Įvairių rekordų Lietuvoje registruotas ne vienas, o štai didžiausio kalendoriaus iki šiol nebuvo. Didžiausias sieninis kalendorius pristatytas Klaipėdoje.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Išmatavę matmenis, rekordo fiksuotojai konstatuoja, kad ant spaustuvės sienos pakabinto kalendoriaus aukštis – du metrai, plotis – trys. Sveria jis daugiau kaip 55 kilogramus.

„Kalendorius yra atspaustas tiesiog ant paprasto, lengvo plastiko, kad neišplėštų laikiklių. Maketo dizainas yra paprastas, kaip ir visų kalendorių. Gal net paprastesnis, nes formatas yra didelis – lengviau padaryti didelį, negu mažą ar standartinį“, – pasakojo S. Jokužio leidyklos-spaustuvės dizaineris Gedvidas Dobiliauskas.

Idėja padaryti didelį kalendorių kilo visam leidyklos kolektyvui, mat pasidomėjus paaiškėjo, kad ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje nėra fiksuotas nei mažiausio, nei didžiausio kalendoriaus rekordas. Rekordinis kalendorius yra verčiamas, rodo esamą ir būsimą mėnesius.

Kalendoriaus viršutinę dalį puošia pasaulio žemėlapis, o vėliavėlės žymi šalis, su kuriomis bendradarbiauja spaustuvė.

„Kalendorių būta ant lazdų, būta ant medinių lapelių ir dabar turime tiesiog šiuolaikišką, modernų. Man, kaip istorikui, įdomus dalykas, kad kalendoriai keičia savo formą, šifrą, bet nekeičia esmės – visada jie skirti tam, kad mes galėtumėm gyventi ir planuoti savo gyvenimą“, – sakė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius, rekordo liudininkas dr. Jonas Genys.

Didžiausio kalendoriaus duomenys išsiųsti rekordus fiksuojančiai agentūrai „Faktum“, kuri ir turėtų patvirtinti rekordą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...