captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kompiuterių specialistas pasamdė kinus, kad šie dirbtų už jį

Pranešama, kad kompiuterių programuotojas Jungtinėse Valstijose nepagailėjo tūkstančių dolerių, kuriuos mokėjo kompanijai Kinijoje, kad ši atliktų jo darbą. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pranešama, kad kompiuterių programuotojas Jungtinėse Valstijose nepagailėjo tūkstančių dolerių, kuriuos mokėjo kompanijai Kinijoje, kad ši atliktų jo darbą.

Teigiama, kad programinės įrangos kūrėjas Kinijos bendrovei mokėjo penktadalį šešiaženklio savo atlyginimo už tai, kad ji dirbtų už jį, o jis tuo metu laiką leido naršydamas internete.

Šią istoriją savo tinklaraštyje paskelbė teismo kompiuterinių tyrėjas, dirbantis komunikacijų bendrovėje „Verizon Business“.

Andrew Valentine`as teigia, kad su jo kompanija susisiekė kita JAV įsikūrusi bendrovė, kurios jis neįvardina, kuri baiminosi, kad į sistemą kažkas įsilaužė, kai pastebėta, jog ja naudojasi kažkas iš  Šenjango Kinijoje.

Anot A. Valentine`o, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vienas kompanijos darbuotojas už 50 tūkst. dolerių pasisamdė kinus, kad šie dirbtų už jį ir kurtų programas.

Darbuotojas, kurį A. Valentine`as apibūdina kaip „paprastą ir ramų, į kurį lifte dukart nepažvelgsi“, savo dienas leido naršydamas internete, lankydamasis tokiuose tinklapiuose kaip „YouTube“, „eBay“, „Facebook“, „Reddit“, pateikdavo viršininkui kasdieninę darbo ataskaitą ir išeidavo namo.

Teigiama, kad jis per kurjerį nusiųsdavo savo prisijungimo kodus į Kiniją, kad trečiosios šalies rangovas darbo dienos metu galėtų jo vardu prisijungti prie sistemos. Tad atrodydavo, jog jis dirba nuo devynių iki penkių.

„Įrodymai leidžia manyti, kad tą pačią apgaulės schemą jis taikė keliose kompanijose. Atrodo, kad per metus jis uždirbdavo kelis šimtus tūkstančių dolerių, o kinų konsultacinei bendrovei mokėjo penktadalį to“, – teigė A. Valentine`as.

Anot A. Valentine`o, darbuotojas, kuris kompanijoje jau nebedirba, buvo net giriamas už savo darbą.

„Tyrėjai turėjo galimybę perskaityti jo darbo įvertinimus. Keletą pastarųjų metų jis vertintas puikiai. Ketvirtis po ketvirčio jis vadintas geriausiu kūrėju pastate“, – pažymi jis.

„Verizon Business“ kompanija patvirtino, kad istorija tikra, tačiau daugiau detalių pateikti atsisakė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...