captcha

Jūsų klausimas priimtas

Psichologė pataria tėvams: mažiau žaislų – daugiau kūrybiškumo

Mažiau žaislų – daugiau kūrybiškumo. Anot psichologės Romualdos Rimašiūtės-Knabikienės, tėvai turėtų stiprinti santykį su savo vaiku žaisdami su juo kartu, o ne tiesiog duodami jam žaislą. Taip pat svarbu žaidžiant vaikui palikti laisvės ir nesakyti, kaip jis turėtų tai daryti.
Hannah Tasker/Unsplash nuotr.
Hannah Tasker/Unsplash nuotr.

„Šiuo metu yra daug žaidimų, kurie lavina vaiką, įvairių technologijų, kompiuterinių žaidimų... Tačiau aš manau, kad daug svarbiau, kad tėvai žaistų su vaikais, kad tai būtų santykis. Kai duodame vaikui priemonę, mes tarsi atsiribojame nuo jo. Vaikui pats smagiausias dalykas – kai tėvai žaidžia su juo“, – sako psichologė.

Pašnekovė pabrėžia, kad žaidimas lavina vaizduotę, kūrybą, stiprina tėvų ir vaiko ryšį.

Pasak R. Rimašiūtės-Knabikienės, iki 3 metų vaiko pagrindinis žaidimas yra tyrinėti. Vėliau nuo šio amžiaus reikėtų skatinti laisvąjį žaidimą – kurti istorijas, dėlioti, žaismingai pritaikyti įvairius, net ir paprasčiausius buities daiktus, naudoti pieštukus, molį ir pan.

Anot psichologės, žaidžiant labai svarbu, kad tėvai vaikui paliktų laisvės.

„Svarbu gerbti vaiko norą žaisti taip, kaip jis nori, ir žaidime eiti paskui vaiką, o ne vesti jį, ne mokyti, kaip žaisti“, – sako psichologė.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

Hannah Tasker/Unsplash nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Gyvenimas

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...