captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos sveikuoliai kveičia jungtis į 30 dienų regėjimo stiprinimo iššūkį

Lietuvos sveikuolių sąjunga, vadovaudamasi amerikiečių oftalomologo Williamo Horatio Bateso metodu, siūlo jungtis į 30 dienų regėjimo iššūkį. Pasibaigus atostogoms, kai visi panirs į darbus ir mokslus, sveikuoliai kviečia jungtis prie specialiai sukurtos „Facebook“ grupės „30 dienų iššūkis“, kurioje bus skelbiami patarimai, kaip kasdien stiprinti savo regėjimą.
Harry Quan/Unsplash nuotr.
Harry Quan/Unsplash nuotr.

„Dažnai žmonės galvoja, kad sutrikus regėjimui vienintelė išeitis yra akiniai, lęšiai arba operacijos, kad be šių priemonių daugiau nėra nieko, kas gali padėti matyti geriau. Tai netiesa. Yra priežastys, dėl ko sutrinka regėjimas, jas supratus tikrai galima sau padėti. Prieš užsidedant akinius aš siūlyčiau išbandyti viską, ką tik galima, nes mano praktikoje 85–90 proc. užsidėjusių akinius žmonių juos periodiškai stiprina. Tai tik įrodo, kad akiniai regėjimo negerina“, – pranešime spaudai sako Sigita Kriaučiūnienė, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė.

Nors pats W. H. Batesas buvo gydytojas oftalmologas, metodas nėra susijęs su medicina ir gydymu. Tai būdas, leidžiantis saugiai susigrąžinti gero regėjimo įpročius, kurie dingo dėl įtempto gyvenimo būdo, tam tikrų modernios civilizacijos nuostatų ir elgsenos normų. Augantis kompiuterių, išmaniųjų telefonų naudojimas padeda vystytis neteisingiems regėjimo įpročiams, didėjančios apkrovos akims sukelia vis daugiau regėjimo sutrikimų, teigia sąjungos atstovai.

„Kaip oras, kaip garsas, taip ir vaizdas, mūsų kūną pasiekia be jokių pastangų. Jokių pastangų gerai matyti nereikia. Bet kokios pastangos, noras, lūkesčiai matyti geriau sukelia įtampą, kuri neleidžia vaizdui pasiekti smegenų. Iššūkio metu išbandysime paprastas, tačiau labai efektyvias technikas, leidžiančias suprasti, kaip veikia regėjimas, kaip kinta jo aštrumas priklausomai nuo žmogaus galimybių atsipalaiduoti“, – teigia iššūkio iniciatorė, sertifikuota asociacijos Bates Method International lektorė S. Kriaučiūnienė.

Iššūkis skirtas tiems, ką vargina trumparegystė, toliaregystė, senatviniai regėjimo sutrikimai, žvairumas, astigmatizmas, ambliopija. Specialiai iššūkiams sukurtoje grupėje kiekvieną dieną bus teikiama aktuali informacija kaip pagerinti regėjimą be akinių, lęšių ar operacijų, dalijamasi kitų žmonių patirtimis, įžvalgomis. Organizatoriai tikisi, kad tai paskatins iššūkio dalyvius pirmiausiai imtis priemonių padėti sau patiems, o akinius ir kitas korekcines priemones palikti neišvengiamai būtinybei.

Plačiau – laidos įraše.

Harry Quan/Unsplash nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Gyvenimas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close