Gyvenimas

2019.04.09 08:43

Į pirmąją solo kelionę išsiruošęs jaunuolis piligrimų keliu ėjo prieš eismą

„Skaičiau, kad kelionei reikia daug ruoštis. Bet prieš mėnesį susirgau, net nuskridau su temperatūra ir pats netikėjau, kad kelią įveiksiu“, – apie mėnesio trukmės kelionę pėsčiomis kalbėjo Augustas Mažeika.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs vaikinas pėsčiomis per beveik mėnesį įveikė 900 km. Ėjo vadinamuoju piligriminiu keliu Ispanijoje ir Portugalijoje. Nors pradėjo šiek tiek sirguliuodamas, kelią įveikė sėkmingai ir kupinas įspūdžių. Tiesa, ėjo kiek neįprastai – prieš eismą. Mat dauguma piligrimų ir keliautojų Ispanijos mieste Santjago de Kompostela finišuoja. O A. Mažeika kelionę čia pradėjo ir leidosi link Portugalijos.

Kelyje A. Mažeika sutiko daugybę žmonių ir visi klausė to paties – kodėl vaikinas eina į priešingą pusę. Dažniausiai jiems sakydavo, kad susimaišė ir nusipirko bilietus ne į tą miestą. „Meluodavau, pasakodavau savo legendą“, – juokėsi vaikinas ir sakė, kad tada iškart pats pradėdavo užduoti įvairius klausimus sutiktiems žmonėms.

Pasak A. Mažeikos, kiekvienas turėdavo savą legendą – kažkas nusprendė pėsčias keliauti, nes paliko žmona ar vyras, kažkas dėl kitų asmeninių priežasčių.

„Iš jų pasisemdavau idėjų ir minčių, nes kiekvienas turi savo istoriją, kodėl keliauja, eina tą kelią. Pats nesu mėgėjas pasakoti, kodėl keliauju, neturėjau žmonėms, ką pasakoti, todėl daugiau pats jų klausdavau. Man buvo įdomu“, – teigė vaikinas.

Dauguma kelyje sutiktų žmonių – ne iš Europos, nemažai jų iš Pietų Korėjos. 

Keliautojas kasdien nueidavo po 35-36 km. Tiesa, tokius atstumus įveikdavo ne kasdien. Kelioms dienoms buvo sustojęs pailsėti Lisabonoje, Porte. Vaikinas keliavo vasario mėnesį ir pasak jo, nors ir sutiko nemažai žygeivių, jų skaičius, palyginti su vasara, labai mažas. Tai ypač jautėsi priėjus keliautojams skirtus nakvynės namus pakelėse. Vasara jie būna pilni, atėjęs po pietų jau gali ir neberasti vietos. Vasarį A. Mažeika ne sykį juose nakvodavo pats vienas.

Tokį nakvynės būdą jis rinkosi keliaudamas nuo Santjago de Kompostelo iki Lisabonos. O kelio atkarpoje nuo Lisabonos iki Faro teko ieškoti alternatyvų. Šis regionas nėra tankiai apgyvendintas, nėra ir tiek daug nakvynės namų. Todėl A. Mažeika dažnai nakvodavo palapinėje, jį priimdavo ir ten gyvenantys žmonės. Nors kelionėje netrūko malonių įspūdžių, viena nakvynė A. Mažeikai nebuvo tokia smagi.

„Buvo lietinga diena, ėjau šlapias ir pavargęs, įėjau į vieną miestelį kur vien viešbučiai. Vienas žmogus atsiuntė savo namų koordinates, parašė, kad galiu ateiti ir miegoti, kad jo nebus. Atėjau – viduryje miškų molinis namelis, šalia stovi sudegęs autobusiukas“, – prisiminė A. Mažeika.

Viduje buvo sujaukta lova, lyg kažkas ką tik joje būtų miegojęs. Viskas atrodė rizikinga, bet A. Mažeika buvo toks pavargęs, kad griuvo į ją ir užmigo.

Daugiau įspūdžių – laidos įraše (nuo 33.23 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis